Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Čeští plochodrážní junioři postoupili do…

Čeští plochodrážní junioři postoupili do finále

Čeští plochodrážní junioři postoupili do finále (foto: Pavel Fišer, Zdeněk Flajšhanz)

Fotografie: Pavel Fišer / Zdeněk Flajšhanz

Semifinále juniorských družstev v rámci Mistrovství Evropy se uskutečnilo v sobotu na Plochodrážním stadionu Plzeň pod záštitou radní pro sport Ireny Rottové.

Do závodu nastoupili jezdci z České republiky, Finska, Švédska a „Team Europe“, družstva složeného ze závodníků několika zemí. I přes nepřízeň počasí vyhráli semifinále čeští junioři, kteří tak postoupili do finálového závodu, jenž se bude konat v německém Marxheimu 28. června. Čeští jezdci Eduard Krčmář, Roman Čejka, Ondřej Smetana, Michal Škurla a Václav Milík se tak v dramatickém závodu probojovali do finále společně s Dány, Poláky a Němci.

„Vím dobře, že podmínky pro svoji práci nemáte nejlepší a přesto, jako správní srdcaři, vždy vše perfektně zorganizujete. Děláte tím čest nejen sobě, ale i městu Plzni. Za to vám patří moje velké poděkování,“ uvedla radní na adresu organizátorů.

Zveřejněno: 26. 5. 2014, Pecuch Martin