Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Českou republiku očima Číňanů zachycují…

Českou republiku očima Číňanů zachycují fotografie v Novém divadle

Ilustrační foto

Celkem 73 unikátních velkoformátových snímků představí pohled čínských fotografů na ženy ve Číně a prozradí, co je upoutalo na České republice. Výstava bude instalována ve foyer Nového divadla v Plzni a k vidění bude pouhé dva dny, v pátek 3. a v sobotu 4. července. Uskuteční se v rámci akce Čína dnes 2015, jež je součástí projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Jejím cílem je představit asijskou zemi jako rodiště zajímavých kulturních děl a projektů.

Autoři fotografií se shodují na tom, že Číňankám se v dnešní době dostává čím dál větší společenské pozornosti a uznání. A to nejen pro jejich pracovitost a krásu, ale také pro moudrost, talent a sebevědomí, kterými významně napomáhají prosperitě čínské společnosti. Věří, že fotografie přispějí k porozumění světa dnešní Číně. Výstava je přístupná po oba dva dny zdarma od 18 do 21 hodin.

Kromě toho uvede Divadlo Josefa Kajetána Tyla představení známé čínské opery Legenda o Bílém hadovi a připravena je také výstava komiksů čínských autorů či projekce animovaných filmů doprovázená workshopem Animánie v kulturním domě Peklo.

Projekt Čína dnes 2015 připravili Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce, město Plzeň, Plzeňský kraj a společnost Plzeň 2015. Akce se uskuteční pod záštitou paní MA Keqing, velvyslankyně Čínské lidové republiky v České republice a Ministerstva kultury České republiky.

Zveřejněno: 29. 6. 2015, Pecuch Martin