Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Ceny za parkování se od října změní

Ceny za parkování se od října změní

Od října se změní sazebník pro parkování v Plzni. Město převádí některé místní komunikace ze zóny F, kde se platí deset korun za hodinu, do zóny B s dvacetikorunovou sazbou. Jedná se o sady Pětatřicátníků u Pekla, Palackého náměstí, Husovu ulici v úseku Klatovská a Kardinála Berana a také Pobřežní ulici. Nově bude do zóny B zařazena Palackého třída, Puškinova ulice a Divadelní ulice v úseku sady Pětatřicátníků a Puškinova. V městské části Slovan Petrohrad zaplatí řidiči od 1. října za den maximálně 60 korun.

Městská rada rozhodla rovněž o sjednocení cen za parkovací rezidenční karty na 700 korun za rok. Dosud platí lidé žijící v parkovací zóně A 3 500 korun za rok, v zóně B 2 000 korun ročně a v ostatních zónách 700 korun. Podle náměstka primátora Pavla Šindeláře je snížení cen rezidenčních karet jakousi kompenzací obyvatelům středu města za potíže, které jim letos přinášejí poměrně rozsáhlé rekonstrukce tramvajových tratí.

Zveřejněno: 15. 8. 2014, Pecuch Martin