Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Cenu Ladislava Sutnara obdržely čtyři…

Cenu Ladislava Sutnara obdržely čtyři významné osobnosti a jedna instituce

Ceny Ladislava Sutnara uděluje každoročně Fakulta umění a designu ZČU v Plzni

Čtyři významné osobnosti a jedna instituce získaly letos Cenu Ladislava Sutnara, ocenění, které za výjimečné výkony a zásluhy v oblasti výtvarného umění, především užitého umění a designu, ve spojení s pedagogickým působením uděluje Fakulta umění a designu Západočeské univerzity.

Z rukou Radoslava L. Sutnara, syna Ladislava Sutnara, ocenění převzali Markus Dreβen za přínos na poli grafického designu a pedagogické působení na univerzitě v Lipsku,  Gyula Ernyey  za celoživotní přínos na poli designu ve funkci generálního ředitele Uměleckoprůmyslového muzea v Budapešti, Karel Míšek za celoživotní přínos na poli grafického designu a vybudování ateliéru grafického designu na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a  Jiří Šalamoun za celoživotní přínos v kategoriích ilustrace, grafika, grafický design, plakátová tvorba a za obnovu ateliéru ilustrace a grafiky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Jedinou letos oceněnou institucí je Cooper Hewitt National Design Museum ve Spojených státech za přínos pro světový design, propagaci odkazu Ladislava Sutnara a péči o jeho dílo.

Cenu Ladislava Sutnara letos získaly čtyři osobnosti a jedna instituce.

„Prostřednictvím každoročně udělované Ceny Ladislava Sutnara vyjadřuje naše fakulta poctu životu a dílu tohoto významného umělce a zároveň projevuje uznání výjimečným českým i zahraničním uměleckým a pedagogickým osobnostem,“ vysvětluje  význam ocenění Lenka Kodýtková z fakulty umění a designu.

Za město se ceremoniálu zúčastnila náměstkyně primátora Eva Herinková.

Podoba Ceny Ladislava Sutnara

Zveřejněno: 12. 11. 2013, Mařanová Helena