Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Centrum Hájek navštívil náměstek Pavel Kotas

Centrum Hájek navštívil náměstek Pavel Kotas

Fotografie: Luděk Šubrt

Centrum Hájek, umístěné v lesích nedaleko zámku Kozel, dnes navštívil ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas. Zařízení nabízí komplexní služby v oblasti sociální denní péče s jedinečným zaměřením na intenzivní léčebnou rehabilitaci. Rozvíjí znalosti, komunikační schopnosti a sociální vztahy u dětí s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením ve věku od jednoho roku do 15 let z celého Plzeňského kraje.

Náměstek nejprve nadělil pod vánoční stromeček drobné dárky pro klienty a poté si v doprovodu Marcela Šika a Markéty Jungové prohlédl zařízení. Byla mu popsána mimo jiné funkce terapeutických pomůcek jako například motomedu a vertikalizátoru, zhlédl terapii TheraSuit. Zástupci zařízení jej dále zavedli do části objektu, kde se buduje 16 pokojů pro děti a jejich rodiče.

„Město Plzeň podporuje Centrum Hájek několika způsoby, jedním z nich bylo říjnové předání šeku na 10 tisíc korun za třetí místo ve speciální Roadshow Prima jede... za vámi spojené s charitativním projektem Koruna za kilo, dalším pak byla účast několika členů vedení radnice na srpnovém benefičním cyklistickém závodu Františka Raboně. Centrum Hájek dostává také podporu prostřednictvím grantového programu sociálních služeb města Plzně a do budoucna budeme zařízení nadále pomáhat,“ uvedl Pavel Kotas.

Centrum Hájek je projekt spolku Asociace pro pomoc handicapovaným dětem, která vznikla na konci roku 2010. V dubnu 2013 pak byla zahájena činnost dětského stacionáře zřízeného v přestavěném areálu bývalého hotelu Hájek. Dnes nabízí sociální a rehabilitační služby až pro 20 dětí denně. Spolek Asociace pro pomoc handicapovaným dětem se od 1. ledna 2016 transformuje do nové právní formy ústav s názvem CENTRUM HÁJEK.

Zveřejněno: 16. 12. 2015, Kriegerová Eva