Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Bývalá volejbalistka a trenérka Táňa…

Bývalá volejbalistka a trenérka Táňa Benešová oslavila osmdesátiny

Významné životní jubileum dnes oslavila bývalá volejbalistka a trenérka Táňa Benešová. U příležitosti jejích osmdesátých narozenin přijala pozvání radního Michala Dvořáka a na plzeňské radnici se setkala také s primátorem Martinem Zrzaveckým a jeho náměstkem Pavlem Kotasem.

Bývalá volejbalistka a trenérka Táňa Benešová oslavila osmdesátiny

Fotografie: Z. Kubalová

Během návštěvy se debatovalo o současné situaci ve volejbalovém sportu, změně pravidel a stylu hry. Reprezentantka bývalého Československa také prozradila zásady své životosprávy, neboť na svůj pokročilý věk oplývá obrovskou vitalitou a skvělou pamětí. To dokázala především vyprávěním zážitků z účastí na nejrůznějších mistrovstvích a hrách.

Bývalá volejbalistka a trenérka Táňa Benešová oslavila osmdesátiny

Táňu Benešovou na radnici kromě vnuka Martina doprovodila i Eva Krausová, bývalá volejbalová svěřenkyně. Benešová ve své sportovní kariéře získala mnoho ocenění, nejvýznamnějšími byla například stříbrná medaile ze Světových akademických letních her v Paříži v roce 1957. O rok později skončila na stejné pozici na mistrovství Evropy v Praze. Rok 1960 pro ni znamenal zisk bronzové medaile na mistrovství světa v Riu de Janeiro a o tři roky později ukončila šestým místem v Bukurešti svou vrcholovou volejbalovou dráhu. Poté dlouhá léta působila jako úspěšná trenérka mládeže a žen při Slavii VŠ Plzeň.

Zveřejněno: 19. 12. 2014, Kriegerová Eva