Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Brožura mapuje život a cesty Miroslava…

Brožura mapuje život a cesty Miroslava Zikmunda

Brožura mapuje život a cesty Miroslava Zikmunda

U příležitosti 95. narozenin Miroslava Zikmunda vydává město ve spolupráci se společností Pro Photo brožovanou publikaci MIROSLAV ZIKMUND Z Plzně až na kraj světa. Vznikla jako připomínka výstavy instalované v březnu ve Smetanových sadech. Obsahuje mnoho fotografií z cest, dobové listiny a dokumenty ze života.

Publikace bude slavnostně představena ke konci června v Zoologické a botanické zahradě města Plzně v expozici věnované cestovatelské dvojici Zikmund a Hanzelka. Následně bude k dostání zdarma v Turistickém informačním centru města Plzně nebo v Informační kanceláři plzeňské radnice.

Spojení jmen proslulých cestovatelů Zikmunda a Hanzelky se stalo značkou, symbolem, souslovím, které je velmi těžké rozdělit a nahlížet samostatně. Rozdělení po 65 letech přátelství a nerozlučné spolupráce učinil osud 15. února 2003. Po dlouhé nemoci zemřel v nemocnici Jiří Hanzelka. Miroslav Zikmund k jeho odchodu poznamenal: „Byl ke mně tak ohleduplný, že s tím počkal ještě den, aby mi nezkazil narozeniny…“

Zveřejněno: 18. 6. 2014, Pecuch Martin