Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Biskup František Radkovský vystoupil na…

Biskup František Radkovský vystoupil na jednání zastupitelstva s předvánočním proslovem

Biskup František Radkovský vystoupil na jednání zastupitelstva s předvánočním proslovem

„Je třeba si uvědomit dost velký rozdíl mezi parlamentní a komunální politikou, i když jde o velké město jako například Plzeň. V komunální politice je ´vzdálenost´ mezi jednáními zastupitelstev a konkrétními dopady na život většinou mnohem menší, než ve ´velké´ politice, a proto jsou důsledky dobrých či špatných rozhodnutí mnohem dříve pociťované, a zastupitelé, kteří žijí uprostřed obyvatel města či obce, jsou snadněji dosažitelní a kritizovatelní. Z toho vyplývá, že se musejí na reakce obyvatel mnohem víc ohlížet, protože ti reagují mnohem dřív a konkrétněji, než až při příštích volbách. Proto členové stran a sdružení se musejí méně cítit politiky a méně dbát na celostátní stranickou politiku a více se snažit být občany města a společně spolupracovat, aby město co nejvíce prospívalo.

Důležité je také mít vždy na paměti, že vaše funkce je službou tomuto městu a jeho obyvatelům a že tuto službu je třeba vykonávat s pokorou, obětavostí a poctivostí. V žádném případě není možné zvolení do nějaké funkce chápat jako kořist, kterou jsem získal, nebo na kterou mám nárok. Je to důvěra, kterou jsem dostal a kterou nesmím zklamat. Soukromé věci musejí jít stranou, důležitý je společný prospěch, kvůli kterému jste dostali mandát obyvatel města.

Vím, že jsem vám neřekl nic nového, že tohle všechno dobře víte, přesto jsem se to snažil připomenout, protože to bude na budoucí nejméně čtyři roky náplní vaší odpovědnosti za toto město a za jeho úspěšný život a rozvoj.“

Tato slova pronesl na posledním jednání Zastupitelstva města Plzně v letošním roce biskup František Radkovský. Jeho každoroční předvánoční promluva je tradiční.

Zveřejněno: 11. 12. 2014, Pecuch Martin