Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Běžecký závod RunTour odkloní autobusovou…

Běžecký závod RunTour odkloní autobusovou dopravu v centru

Ilustrační foto

V sobotu 20. srpna se v Plzni uskuteční již šestý závod amatérské běžecké série RunTour 2016. Trasa závodu povede centrem západočeské metropole, proto dojde na nezbytně nutnou dobu k odklonu linek městské autobusové dopravy.

V době od 14:30 do 17:30 hodin budou odkloněny z náměstí Republiky linky č. 20, 33 a Zoo vláček.

Linka č. 20 pojede ve směru od Bílé Hory z Malické ulice na rondel, ze kterého sjede na most Generála Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou, Americkou, až k Mrakodrapu, kde se spoj otočí zpět do stálé trasy linky č. 20 ve směru na Bílou Horu. Zastávky linky č. 20 Otýlie Beníškové, Náměstí Republiky a Muzeum budou po dobu odklonu linky zrušeny a spoje budou ve směru od Bílé Hory odbavovat cestující v zastávkách Sady Pětatřicátníků, U Práce a Mrakodrap (zastávka směr k hlavnímu vlakovému nádraží).

První spoj vedený po objízdné trase vyjede z Bílé Hory ve 14:40 hodin. Do stálé trasy se vrátí spoj s odjezdem z Bílé Hory v 17:40 hodin.

Linka č. 33 bude obousměrně odkloněna z rondelu na most Generála Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, Klatovské a Americké ulice, na Anglické nábřeží a Kopeckého sadů. Zastávky Rondel (směr Muzeum v ulici Otýlie Beníškové), Otýlie Beníškové, Náměstí Republiky a Muzeum (výstupní zastávka v Goethově ulici) budou po dobu odklonu zrušeny. Spoje linky č. 33 budou odbavovat cestující obousměrně v zastávkách Rondel (zastávka ve sjezdové rampě z rondelu ve směru do sadů Pětatřicátníků), Sady Pětatřicátníků, Mrakodrap a Muzeum (výstup cestujících bude prováděn na začátku zastávkového zálivu před muzeem).

První spoje vedené po objízdné trase budou ty s odjezdem z počátečních zastávek ve 14:30 hodin. Prvními spoji vedenými opět po stálé trase budou ty s odjezdem z počátečních zastávek v 17:30 hodin.

Provoz Zoo vláčku bude ukončen spojem s odjezdem v 15 hodin z přeložené zastávky U Zvonu k zoologické zahradě. Následné spoje již v sobotu nepojedou.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 19. 8. 2016, Pecuch Martin