Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Benefiční koncert Gospel (až) na dřeň pomůže…

Benefiční koncert Gospel (až) na dřeň pomůže již počtrnácté Nadaci pro transplantace kostní dřeně

Více než devět desítek zpěváků z celé České republiky zamíří o tomto víkendu (20. a 21. dubna 2024) do Plzně. Pod vedením zahraničních dirigentů Davida Daniela z Velké Británie a Alicji Andrejczuk z Polska budou zpívat gospel. Již čtrnáctý ročník workshopu Gospel (až) na dřeň pak v neděli 21. dubna vyvrcholí velkým koncertem ve prospěch Nadace pro transplantace kostní dřeně. Ten začne v 18 hodin v Betlémské kapli sboru ECM Maranatha v Husově ulici 14. Vstupenky za 200 korun lze zakoupit na místě hodinu před začátkem.

240418_Gospel

Zdroj foto: Facebook Touch of Gospel

Koncert zahájí plzeňský sbor Touch of Gospel, po něm se posluchači mohou těšit na společné vystoupení všech účastníků workshopu. Sbor doprovodí vynikající živá kapela s dechovou sekcí pod vedením Martina Krče. Zazní gospelové skladby starší i úplně nové jako například hit „Big“ Pastora Mikea Juniora. Písnička vznikla v jeho domácím sklepním studiu, a nakonec převálcovala v roce 2019 americké gospelové hitparády.

„Workshop Gospel (až) na dřeň patří k plzeňskému kulturnímu životu od roku 2009. Za tu dobu již hostil řadu zajímavých osobností evropské gospelové scény, ” řekl Michal Beránek, dirigent sboru Touch of Gospel a člen pořádajícího spolku Gospel Train. „Plzeňské publikum má díky tomu možnost se každoročně seznamovat s nejrůznějšími podobami gospelu. Letos se těšíme jak na písničky, které si pro nás již tradičně připravil David Daniel, tak i na výběr mladé dirigentky Alicji Andrejczuk, která do Plzně míří poprvé. Závěrečný koncert má vždy úžasnou atmosféru, na kterou se těší všichni účinkující i věrní posluchači. Pokud chcete letos tuto jedinečnou gospelovou událost prožít s námi, jste srdečně zváni,” dodal Michal Beránek.

Editace textu: Hana Josefová

Zveřejněno: 19. 4. 2024, Martin Pecuch