Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Během Víkendu otevřených zahrad se žehnalo…

Zdroj fotografií: www.facebook.com/pages/Nadační-fond-Zelený-poklad

Plzeňské zahrady se o víkendu otevřely veřejnosti v rámci celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad. Komentované i soukromé prohlídky se uskutečnily v Luftově zahradě v Doudlevcích, arboretu Sofronka, zahradě dominikánského kláštera na Jiráskově náměstí, hřbitově U Všech svatých na Roudné, nově zrekonstruované zahradě Mikulášského náměstí, Meditační zahradě, ale i v zahradách některých základních a mateřských škol.

Zajímavého programu v zahradě dominikánského kláštera s názvem „Bylinky v klášteře“ se zúčastnil také primátor Martin Baxa. Organizátorem bylo nově založené občanské sdružení Paradisus, které zahradu obnovuje. Bylinkám se nejen žehnalo, ale uskutečnily se zde i prodejní výstava léčivých rostlin, bylinná čajovna, ukázky aranžování a výtvarná dílna pro děti.

Během Víkendu otevřených zahrad se žehnalo bylinkám

Myšlenka otevírat zahrady veřejnosti vznikla ve Velké Británii, akce se konají vždy během druhého červnového víkendu. V Plzni se organizace ujala Správa veřejného statku města Plzně a Nadační fond Zelený poklad.

Zveřejněno: 16. 6. 2014, Pecuch Martin