Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Během celosvětového turné zavítají do Plzně…

Během celosvětového turné zavítají do Plzně pěvci Operního studia UBC

Ilustrační obrázek

Divadlo J. K. Tyla pořádá pod záštitou Kanadské ambasády koncert mladých talentů operního studia při Vancouverské Universitě Britské Kolumbie (UBC). Plzeň se tak stane jednou ze zastávek na jejich celosvětovém turné.

Předsedkyní Operního studia UBC je profesorka Nancy Hermiston, nositelka Řádu Kanady, která během své pěvecké kariéry účinkovala na mnoha prestižních scénách v USA, Kanadě a Evropě, mimo jiné v Carnegie Hall nebo v Norimberské opeře. O vysoké pěvecké úrovni studentů Operního studia UBC svědčí jejich úspěchy na mezinárodním poli.

Například tenorista Philippe Castagner, jenž zazpívá plzeňskému publiku, zvítězil v roce 2002 v soutěži Metropolitní opery v New Yorku nazvané National Council. Projekt je příležitostí pro mladé nadějné pěvce získat roli v tomto slavném operním domě. Castagner  se na scéně Metropolitní opery pravidelně objevuje, například v roli Blázna v opeře Albana Berga Vojcek. Byl zařazen do prestižního Lindermannova programu Metropolitní opery pro mladé umělce.

Mimořádné pěvecké talenty přivedl do Plzně šéfdirigent operního orchestru Norbert Baxa, který je stálým hostem Operního studia UBC a během dlouholeté spolupráce se souborem nastudoval mimo jiné Prodanou nevěstu, Rusalku a mnoho dalších oper.

Diváci se mohou těšit na rozmanitý repertoár včetně české operní literatury zpívané v originále. Operní gala se uskuteční 16. února od 19 hodin ve Velkém divadle.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 10. 2. 2016, Pecuch Martin