Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Bavorské dny představí nejen kulturu našich…

Bavorské dny představí nejen kulturu našich nejbližších sousedů

Ilustrační fotografie: Schönsee

Bavorsko je nejen zemí bílých klobás a výborného piva, ale také regionem zajímavé kultury a typických farmářských produktů. Mnohem více mohou návštěvníci zažít při Bavorských dnech v centru Plzně během dvou květnových dnů. Cílem je představit kulturu a zajímavosti našich nejbližších sousedů.

Pro návštěvníky je připraven hudební program, při kterém vystoupí folklorní soubory a kapely nejrůznějších žánrů z Bavorska, ale i Česka, mezi nimi také plzeňská alternativně folková kapela Švajneraj. A těšit se mohou také na několik divadelních inscenací, taneční vystoupení dětské skupiny lidového spolku z Regensburgu, žonglérské workshopy, prodej regionálních produktů z příhraničí i dětský jarmark pro rodiny s dětmi. Labužníci si jistě pochutnají na pravé bavorské snídani s preclíky, bílými klobásami a bavorským pivem. Z doprovodného programu zaujme cesta ulicemi města za bavorskými stopami v Plzni.

„Pevně věřím, že letošní Bavorské dny navnadí Plzeňany na příští rok, kdy plánujeme stejně jako letos desítky projektů ve spolupráci s bavorskými umělci,“ láká Petr Šimon ze společnosti Plzeň 2015, jež je spolu s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem organizátorem akce.

Letošní ročník Bavorských dnů se uskuteční v  Proluce ve dnech 16. a 17. května a zahájí jej primátor Martin Baxa.

Zveřejněno: 13. 5. 2014, Pecuch Martin