Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Atmosféru května 1945 v Plzni zažili i na…

Atmosféru května 1945 v Plzni zažili i na východě Čech

Atmosféru května 1945 v Plzni zažili i na východě Čech

V Chrudimi na mistrovství republiky plesových choreografií předvedl originální předtančení s názvem Černej Bobby seniorský taneční kroužek manželů Fukarových. Hudebním doprovodem se tanečníkům stala málo známá verze Vejvodova hitu Škoda lásky v podání skupiny Greenhorns a swingové kapely. „Přinesli jsme do východních Čech pozdrav z Plzně žijící oslavami osvobození americkou armádou. Naše vystoupení, při kterém kostým pánské části souboru tvoří uniformy amerických vojáků s nezbytným indiánem na rukávu, skončilo v semifinále,“ prozradila Markéta Čekanová, jedna z tanečnic.

Mistrovství republiky plesových choreografií se účastní taneční kluby z celé České republiky a Slovenska. Letos se konalo 4. května.

Zveřejněno: 6. 5. 2013, Pecuch Martin