Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Atletky AK Škoda Plzeň uspěly na MS do 17 let

Atletky AK Škoda Plzeň uspěly na MS do 17 let

Česká štafeta ve složení Školová, Paličková, Reissová, Seidlová skončila na čtvrtém místě.

Foto: www.akskodaplzen.cz

Čtvrté místo ve štafetovém závodě na 100m - 200m - 300m - 400m získala česká reprezentace do 17 let na mistroství světa v ukrajinském Doněcku. Tým tvořily hned dvě plzeňské atletky Jana Reissová a Andrea Školová. Úspěšné vystoupení na světovém šampionátu lze zařadit mezi největší historické úspěchy plzeňské atletiky.

Do finále se závodnice musely probít přes rozběhy. „Hned v rozběhu vytvořila děvčata nový český rekord časem 2:09,11 min. Ve finále tento čas vylepšila na 2:08,55 min, což je další posunutí českého rekordu, ale hlavně fantastické 4. místo na světě,“ říká trenér Vladimír Bartůněk.

V individuálním závodě na 400 m překážek se dařilo Janě Reissové, která do semifinále postoupila v nejlepším světovém čase. Jejímu postupu do finále však zabránil pád v cílové rovince.

Překážkářka Jana Reissová zaběhla v rozběhu nejlepší světový čas.

Zveřejněno: 23. 7. 2013, Mařanová Helena