Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Armáda ocenila amerického válečného veterána…

Armáda ocenila amerického válečného veterána a kurátory muzea generála Pattona

Armáda ocenila amerického válečného veterána

Foto: Z. Kubalová

Držiteli Pamětní medaile ředitele Krajského vojenského velitelství Plzeň se stali poručík 2. pěší divize americké armády Herman Geist a kurátoři muzea Patton Memorial Pilsen Ivan Rollinger a Milan Jíša. Medaili převzali z rukou zástupce Krajského vojenského velitelství podplukovníka Slavomíra Tomčáka při příležitosti 69. výročí oslav osvobození Plzně americkou armádou.

Herman Geist, který u 2. pěší divize sloužil s Jimem Duncanem a Robertem Gilbertem a do Plzně zavítal po devíti letech, získal medaili za osvobození Československa a podporu vojenských tradic. „Děkuji Plzni. Přijímám toto vyznamenání s velkou pokorou a myšlenkou na ty, kteří tu sloužili před 69. lety se mnou. Když se mi ptají, kde jsem byl, odpovídám: byl jsem v Plzni, v Československu. Jsem hrdý na to, že si ty chvíle mohu s vámi připomínat,“ sdělil bezprostředně po předání medaile Herman Geist.

Kurátoři muzea generála Pattona byli oceněni za podporu vojenských tradic a dlouhodobou kvalitní spolupráci při prezentaci Armády České republiky.

Zveřejněno: 4. 5. 2014, Pecuch Martin