Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Areál Prokopávka spravuje TJ Lokomotiva…

Areál Prokopávka spravuje TJ Lokomotiva Plzeň, naplnit halu nebude problém, říká její šéf Pavel Froněk

Areál Prokopávky

Ilustrační obrázek: areál Prokopávka

Od nového roku se o sportovní areál Prokopávka, který je majetkem města Plzně, stará TJ Lokomotiva Plzeň. Ta již pečuje o městskou halu na Slovanech a loni v listopadu uspěla i ve výběrovém řízení o provozování areálu v Bolevci. Město s ní uzavřelo nájemní smlouvu na 13 let, zároveň by z městské pokladny měly plynout potřebné finance do oprav a modernizace celého areálu. K němu vedle haly, fotbalového hřiště a menší hrací plochy s umělým povrchem patří také restaurace a ubytovna.

„Po celkové prohlídce areálu se dá konstatovat, že v havarijním stavu jsou všechna zařízení - ubytovna, restaurace, hala, hřiště i zázemí. Technický stav odpovídá svému stáří, což je zhruba 40 let. Žádné větší opravy či modernizace za tu dobu prakticky prováděny nebyly,“ řekl Pavel Froněk, předseda TJ Lokomotiva Plzeň. Ten se také domnívá, že naplnit sportovní halu nebude žádný problém. V rozhovoru zveřejněném na sportovním portálu města vypočítává první investice, změny areálu a jeho další využití.

Zveřejněno: 24. 2. 2016, Pecuch Martin