Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Aplikaci Skryté město si stáhlo už pět tisíc…

Aplikaci Skryté město si stáhlo už pět tisíc lidí, vyšla i v tištěné podobě

Ilustrační obrázekAplikaci Skryté město si stáhlo už pět tisíc lidí, nově nabízí audio verze ve třech jazycích – češtině, angličtině a němčině. Netradiční průvodce přináší možnost odkrýt za pomoci obyvatel nepoznanou tvář Plzně a proniknout do míst, kam běžný turista nezavítá. Tištěnou alternativou k mobilní aplikaci je kniha Průvodce Skrytým městem, jež vyšla v českém jazyce na přelomu května a června. Další součástí jsou sousedské a architektonické procházky, na které se od začátku roku vydalo na 800 návštěvníků. V současné době vzniká nová letní nabídka zážitkových kurzů a jiných aktivit. V rámci projektu vznikla výstava v DEPO2015  Plzeňské rodinné fotoalbum a on-line mapa příběhů.

„Mobilní aplikace, která je určena pro iOS a Android, má od tohoto týdne sedm zážitkových tras po Plzni v audio verzi. Ta existovala už dříve u procházky s pivovarským bednářem Václavem, nově je slyšet hlas architektky Martiny, designérky Veroniky, cizinky Iriny, rebela Roberta, amerického veterána Tonyho a desetileté Terezky. Turisté se ale mohou vydat i do regionu, kam je koncipováno 15 komiksových tras na téma baroka a industriálu, které mají rovněž své audio verze. Díky tomu je obsah aplikace uživatelsky mnohem atraktivnější,“ upozornil Jakub Deml ze spolku KVAS, který inicioval tvorbu interaktivní skryté mapy.

V období letních prázdnin se zájemci mohou vydat 4. července na sousedské procházky Tour de Doubravka a Bezovka - tajemství vil. 1. srpna pak na Petrohrad z příběhů a Jižní Předměstí. Cena vstupenky je 50 korun a je vhodné ji zakoupit předem, protože kapacita procházek je omezena. Cena na místě je 100 korun. Prodej je možný na www.plzenskavstupenka.czwww.eventim.cz. Mimo výše uvedené termíny si zájemci mohou na stránkách www.skrytemesto.cz  stáhnout katalog a objednat procházky.

„Projekt Skryté město je jedním slovem unikátní. Prostřednictvím dosud neznámých a skrytých příběhů z nedávné historie umožňuje porozumět našemu současnému bytí i pochopit, proč jsme tady a teď, jaký je náš vztah k tomu, co se zde stalo. Příběhy formovaly naši současnost,“ uvedl první náměstek primátora Martin Baxa a dodal, že projekt má směle nakročeno se vyvíjet, a rozšiřovat tak povědomí o zajímavých událostech Plzně.

Tištěnou alternativou k mobilní aplikaci je knížka Průvodce Skrytým městem. Aktuálně je v prodeji v Meeting Pointu na náměstí Republiky, v DEPO2015, na Zastávce nebo v Pivovarském muzeu. Cena knihy je 199 korun, se slevou ji lze zakoupit na sousedských procházkách za 120 korun.

Zveřejněno: 2. 7. 2015, Pecuch Martin