Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Apetit Festival nabídne o nadcházejícím…

Apetit Festival nabídne o nadcházejícím víkendu dobré jídlo a pití

Loňskou rekordní účast 32 tisíc návštěvníků Apetit festivalu, gurmánského festivalu dobrého jídla a pití, má trumfnout návštěvnost letošní, a to především díky nabídce, která má být podle organizátorů větší, bohatší a zajímavější. Na festivalu se představí elita mezi českými kuchaři. Vedle populárního Zdeňka Pohlreicha se návštěvníci mohou těšit například na Romana Pauluse, jenž získal michelinskou hvězdičku pro restauraci Alcron.

Patnáct nejlepších restaurací z regionu bude soutěžit o titul Západočeská restaurace roku 2014 a 20 pivovarů a minipivovarů budou usilovat o titul Pivo Apetit Festivalu Plzeň 2014. Součástí festivalu se stane nová soutěž Food cup Czech Specials 2014, jež si klade za cíl prezentaci kulinářského bohatství České republiky. Zúčastní se jí restaurace U Salzmannů, Švejk a Stará Sladovna, které jsou zařazeny do projektu Czech Specials. Tyto restaurace připraví soutěžní pokrm inspirovaný jednou z typických surovin západočeského kraje.

Gurmánský festival láká návštěvníky také na dobrá vína, regionální speciality, delikatesy a prezentace farmářů. Cílem je propagace toho nejlepšího, co současná gastronomie nabízí, a pomyslné navázání na tradici legendárního potravinářského veletrhu EX PLZEŇ.

Již čtvrtý ročník Apetit Festivalu se uskuteční o víkendu 17. a 18. května v areálu za obchodním centrem Plaza.

Další informace najdete na: www.facebook.com/ApetitFestivalPlzen

Zveřejněno: 12. 5. 2014, Pecuch Martin