Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Anděl Fest zkrášlí město a nabídne bohatý…

Anděl Fest zkrášlí město a nabídne bohatý doprovodný program

Ilustrační obrázekPřispět ke zviditelnění dobrovolnictví jako významné společenské hodnoty a pomoci ke zkrášlení veřejného prostoru města předtím, než sem v roce 2015 zavítají tisíce návštěvníků, má za cíl Anděl Fest. První ročník dobrovolnického festivalu se uskuteční od 17. do 19. října s mottem Město vytváříme společně!

„Anděl Fest zahrnuje přes 20 dílčích akcí, které se zaměřují především na práci ve veřejném prostoru na různých místech po celé Plzni, jako je například výmalba podchodů, čištění zeleně, výroba či natírání městského mobiliáře, výroba nájezdových ramp pro vozíčkáře, obnova památníku u Staré synagogy. Mnohé aktivity se budou odehrávat přímo v sídlech partnerských neziskových organizací. Přihlášení dobrovolníci tak zároveň získají možnost seznámit se s jejich činností a také se potkat s jejich klienty,“ popisuje Eva Kraftová, koordinátorka Klubu strážných andělů.

Zkrášlení čeká například podchod u zoo nebo Divadla Alfa, který vymalují přihlášení dobrovolníci podle návrhu mladého výtvarníka a studenta výtvarné výchovy z Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni. Odekorována bude také stěna lemující chodník k podchodu u hlavního vlakového nádraží, a to díky spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara. Do festivalu se zapojila celá řada organizací a škol, které plánují zvelebit své okolí.

Vedle aktivit vedoucích k úpravě a zkrášlení veřejného prostoru Plzně je součástí Anděl Festu bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na benefiční koncert, předávání ocenění dobrovolníkům z Plzeňského kraje Křesadlo, dny otevřených dveří v neziskových organizacích či seznámení s platformou TEDx, která vznikla v duchu motta „Myšlenky hodné šíření“. Nyní je již přihlášeno 240 dobrovolníků a organizátoři rádi uvítají další zájemce.

Účast na festivalu je příležitostí, jak se stát aktivní součástí programu Plzeň 2015 během celého příštího roku. Kdo se přihlásí na Anděl Fest a vyzkouší si dobrovolnickou činnost na jeden den nebo víkend, bude následně přizván do dobrovolnického programu Klubu strážných andělů Plzeň 2015 a jako jeho člen se bude moct podílet na úspěšné realizaci projektu Plzeň 2015.

Veškeré informace, jak se na festival přihlásit, i doprovodný program festivalu jsou k dispozici na webových stránkách Plzeň 2015.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 1. 10. 2014, Pecuch Martin