Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Anděl Fest se svými dobrovolníky přispěje ke…

Anděl Fest se svými dobrovolníky přispěje ke zkrášlení Plzně

Pod mottem Město vytváříme společně! se uskuteční třídenní dobrovolnický festival projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. „Anděl Fest“ si klade za cíl přispět k opravě, čištění a zkrášlení Plzně předtím, než do města v příštím roce zavítají tisíce návštěvníků.

Dobrovolník se může zapojit do jedné či více vypsaných akcí a pomoci dle zájmů a časových možností. Zároveň jde o příležitost, jak se stát členem Klubu strážných andělů a aktivně se podílet na úspěšné realizaci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

„Pojďme dát městu více barev, přispějme k lepšímu soužití, k pohodlnějšímu pohybu handicapovaných po městě, informujme o možnostech dobrovolnictví, upravme a otevřme Plzeň světu! Čím více nás bude, tím viditelnější bude výsledek,“ vyzývá Christian Potiron ze společnosti Plzeň 2015.

Na dobrovolníky čekají v rámci Anděl Festu aktivity čítající kromě rozmanitých zásahů do veřejného prostoru také sociální a kulturní projekty. Mimo úklidu zeleně, malování podchodů, opravy dětských hřišť a laviček či výroby ramp pro vozíčkáře se bude obnovovat Zahrada vzpomínek - pomník obětem holokaustu u Staré synagogy. Připravovat se bude také prostor bývalého depa plzeňských dopravních podniků v Cukrovarské ulici, kde se v roce 2015 odehraje část hlavního programu.

Připojit se k prvnímu ročníku festivalu ve dnech 17. až 19. října mohou zájemci po přihlášení do projektu Anděl Fest na webových stránkách společnosti Plzeň 2015 (www.plzen2015.cz), a to až do 10. října

Otevřete si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 26. 8. 2014, Pecuch Martin