Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Anděl Fest se svými dobrovolníky přispěje ke…
Přečíst článek nahlas

Anděl Fest se svými dobrovolníky přispěje ke zkrášlení Plzně

Pod mottem Město vytváříme společně! se uskuteční třídenní dobrovolnický festival projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. „Anděl Fest“ si klade za cíl přispět k opravě, čištění a zkrášlení Plzně předtím, než do města v příštím roce zavítají tisíce návštěvníků.

Dobrovolník se může zapojit do jedné či více vypsaných akcí a pomoci dle zájmů a časových možností. Zároveň jde o příležitost, jak se stát členem Klubu strážných andělů a aktivně se podílet na úspěšné realizaci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

„Pojďme dát městu více barev, přispějme k lepšímu soužití, k pohodlnějšímu pohybu handicapovaných po městě, informujme o možnostech dobrovolnictví, upravme a otevřme Plzeň světu! Čím více nás bude, tím viditelnější bude výsledek,“ vyzývá Christian Potiron ze společnosti Plzeň 2015.

Na dobrovolníky čekají v rámci Anděl Festu aktivity čítající kromě rozmanitých zásahů do veřejného prostoru také sociální a kulturní projekty. Mimo úklidu zeleně, malování podchodů, opravy dětských hřišť a laviček či výroby ramp pro vozíčkáře se bude obnovovat Zahrada vzpomínek - pomník obětem holokaustu u Staré synagogy. Připravovat se bude také prostor bývalého depa plzeňských dopravních podniků v Cukrovarské ulici, kde se v roce 2015 odehraje část hlavního programu.

Připojit se k prvnímu ročníku festivalu ve dnech 17. až 19. října mohou zájemci po přihlášení do projektu Anděl Fest na webových stránkách společnosti Plzeň 2015 (www.plzen2015.cz), a to až do 10. října

Otevřete si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 26. 8. 2014, Pecuch Martin

Doprava v Plzni