Úvod O městě Aktuality Aktuality z města 4. základní škola patří k nejmodernějším…

4. základní škola patří k nejmodernějším školám v Plzni

Jedna ze tříd 4. základní školy

Foto: Z. Kubalová

Plzeňská 4. základní škola je klasickou sídlištní školou, která má to štěstí, že byla postavena ve vnitrobloku stranou od hlavních dopravních tepen a navíc je bezbariérová s možností integrace tělesně handicapovaných. Provoz zahájila před 24 lety a svým vybavením určitě patří k nejmodernějším školám v Plzni. Kromě poskytování kvalitního základního vzdělávání se škola zaměřuje na rozvoj matematických a přírodovědných dovedností. Věnuje se rovněž podpoře sportu a tělovýchovných aktivit, pro což má velmi dobré zázemí v podobě dvou tělocvičen s palubovou podlahou a jednou tělocvičnou s „měkkým“ povrchem a také venkovního hřiště s umělým povrchem, doskočištěm, běžeckým oválem a nově streetballovou částí nebo přilehlé hokejbalové haly. To všechno ocenil při návštěvě školy ve čtvrtek 27. března primátor Martin Baxa, který si ji v doprovodu ředitelky Jitky Mejcharové prohlédl. Pochválil i debatu s žáky, jež prohlídce předcházela, a při níž odpovídal na dotazy týkající se současného dění ve městě včetně výstavby nové divadelní budovy a odvozu zeminy ze staveniště a programu nadcházejících oslav osvobození Plzně americkou armádou.

Základní školu navštěvuje na šest set dětí, dalších sto se jich přišlo přihlásit k docházce v příštím školním roce.

Zveřejněno: 27. 3. 2014, Pecuch Martin