Úvod O městě Aktuality Aktuality z města 34. ročník festivalu klasické hudby…

34. ročník festivalu klasické hudby Smetanovské dny se uskuteční 2.-27. března

Ve dnech 2. - 27. března 2014 se v Plzni uskuteční další ročník jedinečného mezioborového festivalu Smetanovské dny, který patří do kalendáře nejvýznamnějších kulturních událostí Plzně po více než třicet let.

Ve špičkovém provedení významných těles a předních interpretů naší i zahraniční scény budou posluchači moci opět vyslechnout jak známá mistrovská díla v tradičních a nových souvislostech, tak i hudební novinky.

Mezioborovost, jež stála na samém počátku festivalu v podobě vědeckého sympózia věnovaného problematice české kultury 19. století, zůstává zachována i nadále. Nedílnou součástí festivalu je tak propojení s výtvarnou, literární a dramatickou oblastí, stejně jako zapojení plzeňských tvůrců a výkonných umělců. Společné motto letošního ročníku Útisk - charita - vyloučení: Sociální 19. století se promítne do řady uměleckých projektů. Nosnou osou festivalu se stane také Rok české hudby 2014 vyhlášený a akreditovaný Ministerstvem kultury ČR spolu s připomínkou výročí předních skladatelských a interpretačních osobností.

Pro obyvatele města i hosty je připraven bohatý a pestrý program. Ke skvělým uměleckým zážitkům budou patřit jistě koncerty Mnichovských symfoniků pod vedením Charlese Olivieri - Munroa, Slovenské filharmonie s Alexanderem Rahbarim a Daliborem Karvayem, Českého noneta - nejstaršího komorního souboru na světě, mozartovské gala Jany Kurucové, sólistky Deutsche Oper Berlin, a Komorního orchestru Národního divadla pod taktovkou šéfa opery Národního divadla v Praze, Roberta Jindry, koncert finalistů Smetanovské klavírní soutěže za doprovodu Plzeňské filharmonie a vystoupení mnoha dalších vynikajících těles a interpretů. Vedle hlavní programové linie jsou připraveny také zajímavé doprovodné pořady, ve kterých je samozřejmě pamatováno i na dětské publikum.

• Podrobné informace k programu jsou k dispozici na akce.plzen.eu
Zveřejněno: 28. 2. 2014, Pecuch Martin