Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityZápadočeská galerie v Plzni představuje tvorbu předního českého grafického studia

Západočeská galerie v Plzni představuje tvorbu předního českého grafického studia

Výstava Studio Najbrt Basics
FOTO: Západočeská galerie v Plzni

Na netradiční výstavu grafického designu můžete zajít až do 3. listopadu do výstavní síně „13“ Západočeské galerie. Tvorba nejznámějšího českého grafického Studia Najbrt je zde vystavená originálním způsobem – natištěná na tričkách. Připadat si tu budete tak trochu jako v exkluzivním butiku.

Grafika a design všeho druhu

Studio Najbrt pod vedením Aleše Najbrta tvoří už od 80. let vizuální identity národního významu například pro Českou televizi, České dráhy, Národní galerii, Divadlo Sklep, Karlovarský filmový festival, Národní divadlo a spousty dalších význačných institucí, ale také filmů jako jsou Pelíšky nebo Kouř. Jedinečná výstava v Západočeské galerii představuje 55 stěžejních grafických návrhů a prací Studia Najbrt natisknutých na bílých tričkách.

Vyražte na komentovanou výstavu přímo s autorem

V rámci výstavy můžete vyrazit na speciální komentované prohlídky s autory výstavy Alešem Najbrtem a Michalem Nanoru a to 26. září a 8. října vždy v 17 hodin. Součástí doprovodného programu k výstavě jsou také tvůrčí grafické dílny pro děti od 8 let. Konají se 10. října v 16 hodin a 30. října v 15 hodin.

  • Výstavní síň „13“ Západočeské galerie je otevřena každý den kromě pondělí od 10 do 18 hodin.
  • Vstupenky na výstavu koupíte na místě za 50 Kč, snížené vstupné za 25 Kč. 

Zveřejněno: 26. 9. 2019, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně