Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityUžijte si v Plzni jeden z posledních letních víkendů. Kam vyrazit?

Užijte si v Plzni jeden z posledních letních víkendů. Kam vyrazit?

Užijte si babí léto v Plzni.
Foto: Ladislav Renner

Člověku se ani nechce věřit, že léto už je skoro pryč. Nicméně pořád to ještě není tak špatné, abychom museli trávit víkendy doma. Od pátku do neděle vás v Plzni a okolí čeká akcemi nabitý víkend.  Připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších.

 • První velká akce na nové náplavce

Jedna z posledních letních víkendových party se chystá v neděli na nově úpravené náplavce u Radbuzy. Třídenní festival nabídne pestrý program. Vrcholem programu bude sobotní koncert rapové skupiny PSH v čele s Vladimírem 518. Nebude chybět ani program pro děti nebo nedělní Street Food Market. Postaráno tedy bude nejen o kulturní program ale i vaše žaludky.

 • Muzeum loutek slaví 10 let

Na narozeninovou oslavu zve v sobotu Muzeum loutek. Slaví deset let své existence. Můžete se sem vydat nejen na komentované prohlídky, ale i divadelní představení či výtvarné dílny. Zajímavý zážitek nabídne také 25 kouzelných skříněk, tzv. hybohledů, které vám prostřednictvím kukátka umožní pohled do úplně jiného světa.

 • Radoušovy hry na Radyni

Pokud se v sobotu s dětmi budete chtít vydat na procházku, co třeba hrad Radyně nedaleko Starého Plzence? V hradu i podhradí se tu odpoledne konají Radoušovy hry. Čeká vás tu pohádkový les s oživlým pánem hradu Radoušem, kouzelnými skřítky a dalšími pohádkovými bytostmi. Bude čas si hrát i soutěžit, poslechnout si středověkou hudbu nebo se podívat na jedno z divadelních představení.  Na Radyni se dostanete pohodlně pešky, autem i na kole.

 • Mezinárodní festival Divadlo

Svátek pro všechny milovníky divadla bezpochyby v druhé polovině týdne přichystá Mezinárodní festival Divadlo. Těšit se můžete na inscenace předních českých divadel i zahraničních souborů. Doprovodný program, na který nepotřebujete vstupenky, se odehraje na scéně U Branky ve Smetanových sadech. Vydat se sem můžete za hudbou i divadlem. Podrobný program najdete na stránkách festivalu.

 • Poslední letní retroprocházka

Blíží se oslavy 30 let Sametové revoluce, a tak při této příležitosti připravilo na letní sezonu Turistické informační centrum novou tematickou prohlídku. Jedná se o Retroprocházku Plzní. S průvodcem se nebudete procházet dobou, kdy se zvonilo klíči, ale naopak se projdete Plzní před rokem 1989, do doby kdy se v kině Moskva na lístky stály fronty a džíny bylo možné koupit pouze za bony v Tuzexu. Začátek je v 18:00 a 19:30 hodin. Vstupenky můžete koupit online nebo v infocentru.

 • Prohlídky běžně nepřístupného Loosova interiéru

Interiér na Klatovské 19 si na počátku 30. let nechal od architekta Adolfa Loose navrhnout v prvním patře svého domu plzeňský továrník Hugo Semler. Do dnešních dnů se sice zachovalo jádro interiéru s jídelnou, salonem a hudebním salonkem, nicméně i tak vás interiér uchvátí svoji krásou a nadčasovostí. Poprvé po letních prázdninách se v sobotu u příležitosti Dnů evropského dědictví otevře veřejnosti. Vstupenky na sobotní komentované prohlídky můžete zakoupit online nebo v Turistickém informačním centru.

 • Den otevřených dveří v Českém rozhlase

Plzeňské studio Českého rozhlasu vás v sobotu večer zve na den otevřených dveří. Kromě návštěvy rozhlasového muzea si budete moci zkusit práci moderátora, rozhlasového technika i zazpívat v nahrávacím studiu. Zároveň se při troše štěstí můžete stát také aktivním účastníkem vysílání.

 • Farmářské trhy a mezinárodní kuchařská soutěž

Každou sobotu se můžete vydat na plzeňské náměstí Republiky nakupit čerstvé maso, sýry a další potraviny nebo sezonní ovoce a zeleninu od místních farmářů. Tento týden nabídnou farmářské trhy ještě o něco bohatší program. Proběhne tu kuchařská soutěž, díky které budete moci zkušeným šéfkuchařům koukat pod ruce. Bude se vařit tzv. slow food na otevřeném ohni. Na místě bude také škola čepování Plzeňského Prazdroje. Tentokrát trhy nekončí v poledne ale až ve dvě hodiny, tudíž sem můžete vyrazit nejen na snídani ale i na oběd.

 • Víkend řemesel v plzeňské zoo

Slavnosti babího léta v plzeňské zoo o víkendu pokračují, vydat se sem můžete nejen za zvířátky. V sobotu a v neděli vás čeká celodenní program na statku Lüftnerka. Bude se drát peří, mlátit obilí i prát na valše v neckách. Nebude chytě košíkářská dílna nebo perníkářský stánek. Také tento víkend můžete pro cestu do zoo využít zoo vláček, který jede z náměstí Republiky.

 • Bolevecké slavnosti vína a burčáku

Za burčákem a dobrým vínem nemusíte na Moravu. V sobotu se bude celý den koštovat i na Bolevecké návsi. Domů si budete moci odnést ten vzorek, který vám nejvíce zachutná. Nezapomeňte, že správně by měl člověk za sezonu vypít tolik burčáku, jako má v těle krve. O hudební doprovod se postará Cimbálová muzika a Frajara Putika, nouze nebude ani o dobré jídlo.

 • Festival na konci léta

Pokud o víkendu vyrazíte do historického centra, nezapomeňte se zastavit také v Proluce v Křižíkových sadech. Koná se zde festival na konci léta. Program každoročně připravují plzeňské organizace, které pomáhají dětem i dospělým se zdravotním postižením.  Čekají vás koncerty, divadelní představení a nejrůznější vystoupení. Od 17:30 zahraje Vilém Čok s kapelou, program zakončí Olympic Revival Domažlice. Občerstvení po celý den nabídne stánek Kačaba.

 • Mezinárodní noc pro netopýry na zámku Kozel

Netradiční páteční večer můžete strávit na zámku Kozel. Program na podporu ohroženích netopýrů odstartuje v 18 hodin. Nebude chybět výstava o podivuhodném světě netopýrů, soutěže pro děti, přednášky ani promítání. Seznámíte se s tím, jak funguje ultrazvuk a zároveň pochopíte, jak těžké je netopýra podchytit, když vám vlítne do bytu.

 • Tip na výlet do regionu: za barokem do kláštera Chotěšov

Zakončení letošního ročníku Letního barokního festivalu vás v sobotu čeká v klášteře Chotěšov. Bohatý barokem inspirovaný program za výlet do 20 kilometrů vzdálené obce stojí. Děti si budou moci vyrobit barokní masky a vějíře, zatančit s profesionální tanečnicí Andreou Miltnerovou nebo se vydat do strašidelného podzemí chotěšovského kláštera. Hlavním bodem odpoledne bude maskovaná hra na motivy Carla Gozziho Král jelenem, podle principů komedie dell'arte.

Zveřejněno: 10. 9. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně