Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualitySnídaňový průvodce Plzní

Snídaňový průvodce Plzní

Snídaně v Plzni kavárna Le Frenchie
FOTO: kavárna Le Frenchie

Co je víc, než ráno vstávat a vědět, že si nemusíte sami chystat snídani? Vědět, že vám ji nachystají v dobrém podniku. S šálkem dobré kávy a talířem plným lívanců, palačinek nebo smažených vajíček, to už je jiná. Začněte svůj den v některé z kaváren, které nabízejí výborné snídaně, a naberte síly na poznávání Plzně. Některé podniky dokonce nabízejí snídaně po celý den, takže se nemusíte bát, že byste snad snídaňové menu zaspali.

  • Na snídani po celý den

Pappa Coffee

V Pappa Coffee se snídá celý den! V pohodlí rodinné kavárny kousek od náměstí si v týdnu i o víkendu vychutnáte skvělé snídaně, čerstvé džusy a výběrovou kávu, kterou si zde dokonce sami praží. Sledujte facebook Pappa Coffee, ať vám neuniknou jejich tematické sobotní brunche. (Veleslavínova 8)

The Fresh Bar

V samotném srdci Plzně, přímo na náměstí Republiky můžete vyrazit na snídani, která se řídí heslem #wedoinstafoodtasty. To znamená, aby jídlo nejen dobře vypadalo, ale i chutnalo. V nabídce najdete smoothies plné vitamínů, smoothie misky s ovocem nebo zdravé obložené chleby a sendviče. (náměstí Republiky 28)

Le Frenchie

Le Frenchie je mezi plzeňskými kavárnami legendou, nejen díky skvělé kávě. Vyhlášené jsou také jejich domácí dorty, čerstvé croissanty a nápadité snídaně. Vychutnat si tu můžete i o víkendu poctivou anglickou snídani nebo čerstvý kváskový chléb, obložený a vyladěný dle vašeho přání. (Smetanovy sady 6)

The Fresh Bar Plzeň
FOTO: The Fresh Bar

  • Nejlepší snídaňová vejce

Café & Restaurant hotel Continental

Na bufetovou snídani v centru města můžete zajít do jednoho z nejstarších hotelů v Plzni. My však doporučujeme vyzkoušet jejich snídaně v prvorepublikové kavárně, kde si dopřejete klasiky jako vejce do skla nebo vejce benedikt. (Zbrojnická 8)

Enjoy Coffee

Ranní ptáčata ocení snídani v Enjoy Coffee v týdnu už od 7 hodin (o víkendu od 9) a z široké nabídky si zde vybere určitě každý. Každý den tu mají čerstvé quiche, panini, míchaná vejce, müsli, lívance, toasty obložené avokádem, zastřeným vejcem nebo uzeným lososem za rozumné ceny. (Klatovská 6)

Enjoy Coffee Plzeň
FOTO: Enjoy Coffee

  • Kam zajít s dětmi

Kačaba

V restauraci Kačaba si v týdnu dáte výbornou snídani a odcházet odsud budete s pocitem, že jste udělali dobrou věc. Zaměstnávají tady totiž lidi se zdravotním znevýhodněním. Čas si tu můžete zpříjemnit hraním deskových her a děti se vyřádí v dětském koutku. (Prokopova 17)

Il Mio Caffé

Il Mio je útulná kavárna v centru města, kterou ocení hlavně maminky s dětmi. Ty si tu mohou hrát v dětském koutku, zatímco si zde rodiče vychutnají skvělé snídaně, domácí dorty a klidnou rodinnou atmosféru. V teplých dnech je možnost posedět na venkovní terásce. (Pražská 17)

Ill Mio Café Plzeň
FOTO: Il Mio Caffé

  • Na dopolední schůzku

Bistro Anděl

V Bezručově ulici má monopol na skvělou kávu Anděl. Kromě kavárny a obchůdku se v patře nachází také bistro, kde vaří z regionálních farmářských potravin a kam můžete v týdnu zajít na snídani. Ideální místo třeba na brzkou ranní schůzku. (Bezručova 7)

DEPO2015 bistro & café

V jedinečných industriálních prostorách bývalého autobusového depa můžete v týdnu zajít na snídani a v kreativním prostředí plném uměleckých děl a výstav načerpat inspiraci. Skvělý tip na originální místo pro dopolední jednání! (Presslova 14)

Kavárna Anděl Plzeň
FOTO: Anděl bistro

  • Snídaně na cestu do ruky

Kafe Smetanka

Pokud jste ve spěchu a chcete si dát něco dobrého k snídani, zastavte se pro čerstvou palačinku na rohu náměstí v kavárně Smetanka. A pokud nespěcháte, poseďte tu na chvíli u hrnku skvělé výběrové kávy a užijte si výhled na plzeňskou katedrálu! (Bedřicha Smetany 1)

Kafe Smetanka Plzeň
FOTO: Gastromapa Lukáše Hejlíka

  • Nápadité snídaně

Kafec Plzeňský

Nedávno otevřel svou pobočku v Plzni známý Kafec. Sestavit si tu můžete snídani dle libosti, kombinacím se meze nekladou. Jestli jste spíše na sladké, zastavte se na čerstvé vafle, o kterých se šušká, že jsou nejlepší ve městě. Nakombinovat si je můžete také podle chuti. (Rooseveltova 16)

Arnie‘s Bistro

Moderní designové bistro Arnie’s v centru města láká každý den v týdnu na neotřelou snídaňovou nabídku. Pochutnat si tu můžete od 8 hodin na vydatné shakshuce, nabitých ovesných kaších, mrkvových vaflích nebo ricottových lívanečcích. (Sedláčkova 39)

  • Náš tip

Každé sobotní dopoledne si můžete vychutnat čerstvou kávu a produkty od místních farmářů na tradičních farmářských trzích na náměstí Republiky.

Kafec Plzeňský
FOTO: Kafec Plzeňský

Zveřejněno: 2. 9. 2019, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně