ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPrvní říjnový víkend bude v Plzni hlavně o pivu

První říjnový víkend bude v Plzni hlavně o pivu

Vypalování sudů v plzeńském piovaru

O víkendu se chystají velkolepé oslavy plzeňského piva – tradiční Pilsner Fest a u toho byste neměli chybět.  Na jaké další akce se můžete těšit?

• Připijte si na plzeňské pivo na Pilsner Festu

V Plzeňském Prazdroji se v sobotu chystají oslavy 177. výročí uvaření první várky plzeňského ležáku. Přijďte si do pivovaru připít na pivo, které dobylo celý svět a dalo mu styl nazývaný pils. V pivovaru i na náměstí vás čeká bohatý hudební program. Těšit se můžete třeba na kapely Mydy Rabycad či Iné Kafe nebo zpěváka Michala Hrůzu. A pozor, pokud na Pilsner Fest vyrazíte z Prahy, doporučujeme speciální vlak. Jede z Prahy hl. n. v 10:30 a zpět z Plzně vyráží ve 23:30. Vlak je zdarma, ovšem kapacita je omezena.

• Pilsen Busking Fest rozehraje ulice Plzně

Už od středy 2. října až do neděle 6. října budou plzeňské ulice žít hudbou, tancem, divadlem a dalšími formami pouličního umění. Bohatý program Pilsen Busking Festu na deseti místech začne už kolem středečního poledne. Umělci všech žánrů budou každý den řádit na náměstí Republiky a v přilehlých ulicích a parcích (Riegrova, Bedřicha Smetany, Bezručova, Smetanovy sady – U Branky, Kopeckého a Šafaříkovy sady). Podrobný program najdete zde.

• Pohádkový les v Arboretu Sofronka

Arboretum Sofronka je areál nedaleko boleveckých rybníků, ve kterém najdete několik desítek druhů borovic. Mimo jiné slouží pro výuku lesní pedagogiky. V sobotu zde čeká všechny návštěvníky den plný her a soutěží. Pro děti budou přichystaná stanoviště s různými úkoly, za jejichž splnění budou sbírat odměny. V cíli bude připraveno ohniště, takže si nezapomeňte vzít s sebou buřty k opečení.

• Přineste si z depa jackfruit, mango i papáju

V autobusové hale v DEPO2015 se v neděli koná další vydání afrických trhů nejen s ovocem. Těšit se můžete na lahodné ananasy, manga, avokáda, banány, jackfruity, duriany a mnoho dalšího. Zkuste rozličné vůně i chutě exotického ovoce a koření a doneste si kousek Afriky idomů. Trh bude otevřen od 10 do 16 hodin, vstupné je zdarma.

• Den architektury

Program letošního ročníku Dne architektury v Plzni se  při příležitosti 30 let od revoluce zaměří na architekturu pozdních 80. a raných 90. let. V sobotu se budete moci vydat na komentovanou architektonickou vycházku sídlištěm Vinice. V neděli se pak zase budete moci projít po stopách budov plzeňských bank. Další z prohlídek se zaměří na architekturu univerzitního areálu na Borech. V programu nechybí ani přednáška na téma Podnikatelské baroko, připomínková prohlídka místa po bývalém Domu Kultury i workshop pro děti a rodiče.

• Drakiáda Hradiště

Co by byl podzim bez pouštění draků? V Hradišti se bude v neděli od 10 do 13 hodin soutěžit o nejhezčího draka i nejlepší let. Vyrazte s dětmi a užijte si tuhle podzimní zábavu příjemnou procházkou kolem řeky až nad plovárnu v Hradišti.

• Opravářský den v DEPO2015

Potřebujete něco opravit? Zajděte v sobotu do DEPO2015. Od 13 do 18 hodin tu budou připraveni opraváři mobilních telefonů, počítačů, ale i gramofonů nebo starší elektroniky, kteří vám na místě opraví, co si budete přát. Cena oprav bude dle domluvy s konkrétním opravářem.

• I tuto sobotu začněte den na farmářských trzích

V sobotu můžete jako každý týden počítat s dopoledními farmářskými trhy na náměstí Republiky. Od 8 do 12 navštivte své oblíbené prodejce a nakupte suroviny na víkendový oběd. Co se sobotní snídaně týče, doporučujeme sekanou v housce nebo zvěřinové párečky, zapít trochou moštu nebo pivem (Je přece sobota!) a na závěr samozřejmě kávu a zákusek. A perfektní sobota je na světě.

• Polské dny v Plzni

Pod záštitou Polského institutu Praha probíhají v Plzni od poloviny září do poloviny října Polské dny. Ve Staré synagoze můžete navštívit výstavu Po-lin. Židé v republice mnoha národů, nebo venkovní výstavu na náměstí Republiky sPOLeCZně: Půl století polsko-českých vztahů.

• Rise and shine: cestovatelská konference

Všichni blázni do cestování a objevování by neměli vynechat nedělní akci v DEPO2015. Konference Rise and shine bude plná setkání s cestovateli, kteří vám poradí, jak si z cest odnést co nejvíc do života. Potkáte se například s cestovateli Slávkem Králem, Janem Povýšilem nebo Tomášem Stinglem. Vstupenky a další informace najdete na webu akce.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 1. 10. 2019, Helena Mařanová