ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPrůvodce festivalem Živá ulice aneb kde byste neměli chybět

Průvodce festivalem Živá ulice aneb kde byste neměli chybět

Festival Živá ulice v Plzni

S příchodem srpna se blíží oblíbený festival Živá ulice, kdy hudbou, filmem, divadlem, gastronomií a módou ožijí plzeňské ulice. Mrkněte na náš výběr akcí, které si rozhodně nesmíte nechat ujít a naplánujte si festival podle sebe. Živá ulice probíhá od pátku 9. srpna do neděle 18. srpna a vstup je na všechny akce zdarma. Podrobný program den po dni naleznete na webových stránkách festivalu.

Hudba všech žánrů na několika místech

Každý den festivalu od 16 do 21 hodin můžete na scéně Inspiral Garden v Šafaříkových sadech zajít na koncerty všech hudebních žánrů od kapel a zpěváků různých národností. Zahrají tu třeba argentinští IAH, jihoafrické duo Medicine Boy nebo britský multiinstrumentalista Eddy Allen. Z českých kapel se můžete těšit na Zagami Jericho, Unlucky Funkers, plzeňské Sebevrány a spoustu dalších.

Anděl stage vyroste u Branky od pondělí 12. srpna do neděle 18. srpna a vystoupí tu Frajara Putika, Anteater, zpěvačka Lenka Dusilová, Moodshake, avantgardní První Hoře nebo živelná Electric Lady.

Kultovní Zach´s Pub bude v rámci festivalu od úterý 13. srpna hostit kapely Nylon Jail, Garyho Hausbót nebo Mediterian, kteří zahrají v kubánském a španělském rytmu.

Největší hudební scéna v samém srdci města vyroste od středy 14. do soboty 17. srpna na náměstí Republiky. Zajít sem můžete na vystoupení známých kapel Tabasker, Kalle, Zrní, Prago Union, Kapitán Demo a dalších.

• Náš tip: Pokud nebudete mít po celém dni dost hudby, vyražte klidně každý večer od 22 hodin do Inspiral Garden do Šafaříkových sadů na Silent night. Půjčíte si tu sluchátka a svůj set v rytmu elektra, house, beatů vám do nich pustí DJ a vy můžete směle tančit až do pozdních hodin.

Filmy a kino pod širým nebem

Na filmová promítání můžete zajít hned na dvě místa. Silent kino na dvorku kavárny Anděl promítne dva filmy - Špínu režisérky Terezy Nvotové a dokumentární film Nesmíš plakat. V Proluce v Křížíkových sadech pak můžete zajít na klasiku Thelma a Luisa, český film Jízda od Jana Svěráka nebo Žiletky Zdeňka Tyce.

Divadelní představení pro děti i dospělé

V Proluce v Křižíkových sadech můžete každý den zajít na divadelní představení pro dospělé i děti. Úplný přehled divadélek pro nejmenší naleznete v našem článku na webu Plzeň pro děti. Dospěláci si užijí také Slam Poetry v neděli 11. srpna.

Nakupujte módní a designové kousky

Ve čtvrtek 15. a pátek 16. srpna od 11 hodin ožije ulice Bedřicha Smetany Mint Marketem, kde se představí čeští designéři se svými originálními výrobky. Najdete tu vše od oděvů, po doplňky, kabelky, hračky nebo přírodní kosmetiku.

Jídlo všech chutí

Netradiční pokrmy ochutnáte na foodfestivalu národnostních menšin Babylon na plotně v úterý 13. a středu 14. srpna od 15 hodin v Šafaříkových sadech. Ochutnáte zde jídla různých národů a seznámíte se s jejich kulturou. V rámci Živé ulice se na nádvoří pivovaru každoročně koná také Festival polévky, který letos připadá na 1. září.

Živá ulice v Plzni festival MINT Market
Foto: MINT Market