ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPřijeďte si do Plzně vyzkoušet desítky tradičních i netradičních sportů

Přijeďte si do Plzně vyzkoušet desítky tradičních i netradičních sportů

Sportmanie Plzeň

V druhé polovině srpna odstartuje v Plzni oblíbený festival sportu a pohybu Sportmanie. V parku za obchodním centrem Plaza kousek od centra města vyroste od 17. do 25. srpna multifunkční sportoviště, kde se děti, dospělí a všichni milovníci pohybu vyřádí po celý den. Vstup na festival a všechny sportovní aktivity jsou zdarma.

Zkusíte si několik desítek sportů

Každý den na vás ve všedních dnech od 13 a o víkendu od 10 do 20 hodin čeká 34 sportovních stanovišť. Kromě tradičních sportů tu pod vedením instruktorů můžete zkusit longboarding, paddleboarding, petangue, bodyzorbing a dokonce famfrpál! Podrobný přehled a rozpis jednotlivých stanovišť naleznete zde.

Přednášky a autogramiády

Po sportovním výkonu si můžete odpočinout na některé z mnoha přednášek nebo sportovních ukázek. Například Soňa Doležalová předvede ukázku skákacích bot a mistr světa ve sportovním aerobiku David Huf předvede svou sestavu. Můžete si také dojít pro autogram od svého oblíbeného hokejisty z týmu HC Škoda Plzeň.

Párty běh pro dobrou věc

V sobotu 24. srpna v 16 hodin se můžete s celou rodinou zúčastnit zábavného Párty běhu. Na trase dlouhé 2,5 kilometru proběhnete čtyřmi zónami - barvičkovou, vodní, překážkovou a pěnovou, které vám běh pořádně zpestří. Registrovat se na běh můžete již nyní a část vašeho startovného bude věnována organizaci Diakonie Západ.

Party běh Plzeň

Zveřejněno: 5. 8. 2019, Silvie Burešová