Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPořád si nevíte rady? Máme pro vás pět tipů na dárky z infocentra

Pořád si nevíte rady? Máme pro vás pět tipů na dárky z infocentra

Nová kolekce suvenýrů S duší Plzně

Určitě nechceme tímto článkem říct, že nakupování vánočních dárků v turistickém informačním centru je pro zoufalce. Právě naopak. Máme pro vás skvělé tipy na originální dárky, které potěší. A navíc je můžete nakoupit v absolutní pohodě, na jednom místě, jen pár kroků od vánočních trhů s hrnkem svařáku v ruce.

  • 1) Dárky z nové kolekce s duší Plzně

Poměrně dlouho jsme připravovali novou kolekci suvenýrů s plzeňskou duší a nakonec se nám pár kousků podvedlo dát do prodeje ještě před Vánoci. Máme pro vás originální plecháčky, kšiltovky, látkové tašky, magnetky a další dárky, které ocení nejen Plzeňáci. Pro vzornou manželku doporučujeme magnetku Chladím Plzeň či látkovou tašku Nesu Plzeň.  Nejen vodáci a trampové ocení originální plecháček V Plzni na Plech.  Už víte, co si vyberete pro sebe?

  • 2) Poukazy na prohlídky Loosových interiérů

Říká se, že poukázka neurazí, ale proč rovnou nedarovat i zážitek. Připravili jsme pro dárkové poukazy na prohlídky interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose.  Obdarovaný si vybere sám, kdy se mu prohlídka bude hodit. No, a pokud koupíte poukazy dva, třeba vás vezme s sebou. Takže ideální dárek i pro vás! V infocentru máme také designové šátky a kravaty s dekory použitými právě v Loosových interiérech.

  • 3) Průvodce plzeňštinou i plzeňský uličník

Knížky od nakladatelství Starý most zaručeně pobaví celou rodinu. Obzvláště pak Plzeňsko-český slovník. V Brně si pořád myslí, že ten jejich hantec je něco speciálního, nicméně otestujte Moraváka z plzeňštiny a uvidíte, že bude tápat. Letošní novinkou je pak Plzeňský uličník. Ideální příručka především pro místní. Nebo snad víte, po kom se jmenuje ulice Karla Steinera či kde v Plzni najdete ulici Mátovou?

  • 4) Turistický deník

Kdo dneska nemá cestovatelský deník, jako by nebyl. Samozřejmě všichni máme mobily plné fotek z výletů. Ale není lepší přece jen mít něco v ruce? S turistickým deníkem budete mít skvělý přehled o tom, kde a s kým jste na výletě byli. Zaručujeme, že plnění turistického deníku bude bavit nejenom děti.

  • 5) Bankovka s katedrálou

A to nejlepší nakonec, pořád ještě máme k dostání několik desítek kusů pamětních bankovek s motivem plzeňské katedrály. Bankovky tištěné na stejném papíře, na který se tisknou eura, sice mají nulovou hodnotu nominální, ale ta sběratelská se jednoho dne může vyšplhat až do nebeských výšin.

Bankovka s motivem plzeńské katedrály

Zveřejněno: 12. 12. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně