ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityNa jaké akce vyrazit v Plzni těsně před Vánoci?

Na jaké akce vyrazit v Plzni těsně před Vánoci?

Zimní pohled na Mlýnskou strouhu

Čtvrtá adventní neděle se nezadržitelně blíží a s ní i celý poslední předvánoční víkend. Na jaké akce můžete v Plzni zajít? Nechte se inspirovat našimi tipy. Stejně tak tu máme i záchranou brzdu v podobě tipů na vánoční dárky, které můžete pořídit v našem infocentru.

• Užijte si atmosféru adventu na posledních adventních prohlídkách

Užijte si kouzelnou atmosféru adventně vyzdobené Plzně a nechte se provést historií Vánoc a vánočních zvyků a tradic nejen na Plzeňsku. I tento víkend máte možnost zúčastnit se speciálních adventních prohlídek, kde se dozvíte zajímavosti o plzeňských betlémech i pověrách spojených se štědrovečerní večeří a dalšími událostmi z období adventu. Vstupenky na letošní poslední prohlídky o víkendu 20. – 22. prosince seženete v Turistickém informačním centru nebo online.

• Vánoční trhy můžete navštívit každý den

Plzeň je v předvánočním čase opravdu kouzelná. Příjemnou náladu na vánočních trzích na náměstí Republiky doplňuje světelná výzdoba v ulicích historického centra, jedinečná dřevěná zvonice a živý betlém s překrásným vánočním stromem, který spolu s katedrálou sv. Bartoloměje dominuje náměstí. Stánky na trzích jsou otevřeny denně od 9 do 19 hodin až do pondělí 23. prosince. Hned poté ovšem začnou trhy novoroční, které potrvají až do 1. ledna.

• Vyrazte před Vánoci na koncert

Poslední víkend před Vánoci rozhodně nemusíte sedět doma za pecí, protože bude kam jít se bavit. V pátek se v Divadle pod lampou koná mejdan CIGISTOCK, na kterém zahrají hned tři kapely. V sobotu přijde už tradiční vánoční koncert Pilsen Queen Tribute Bandu, plzeňského revivalu legendární britské skupiny, v Buena Vista Clubu od 20 hodin. V sobotu si můžete vybrat ještě koncert bigbítové legendy Brutus v KD Šeříková na Slovanech.

• Prohlídky Loosových interiérů každý pátek a sobotu

Vydejte se na prohlídky architektonicky jedinečných interiérů, stvořených Adolfem Loosem, které umožňují zajímavý pohled do způsobu bydlení plzeňské židovské komunity. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru nebo na webu Adolf Loos Plzeň. K dostání jsou i dárkové poukazy na prohlídky, které si obdarovaný může vybrat kdykoliv v první polovině roku.

• Dejte si snídani na farmářských trzích – letos naposledy

Sobotní dopoledne bude na náměstí Republiky opět patřit tradičním farmářským trhům. Od 8 do 12 hodin se tu stavte u lokálních farmářů a prodejců čerstvé zeleniny, ovoce, pečiva i masa a uzenin. Tuto sobotu to ovšem bude v letošním roce naposledy. Dejte si tedy pořádnou snídani, ať se vám po trzích moc nestýská, a nakupte lahůdky na svátky.

• Nakupte si na vánoce exotické ovoce

Skutečné speciality na vánoční tabuli seženete na africkém trhu, který se koná v neděli 22. prosince v DEPO2015. Vydejte se prozkoumat africkou a asijskou exotiku a doneste si domů pestrobarevné pochoutky. Překvapte svoje blízké třeba jackfruitem, lahodným avokádem nebo kořením ze Zanzibaru. Trh bude otevřen v neděli od 10 do 16 hodin.

• Oslavte třetí advent v ZOO

Adventní víkend si užijete i v zoologické a botanické zahradě. Na třetí adventní sobotu se tu plánuje živý betlém na statku Lüftnerka. A to, že je zima, vám vadit určitě nebude, ZOO je zážitek v každém počasí.

• Ulovte poslední dárky na burze vinylů v Papírně

V sobotu 21. 12. doporučujeme všem, kdo ještě nemají všechny vánoční dárky, zastavit se v Papírně na Slovanech. Koná se tu totiž další díl burzy s vinylovými deskami a CD. Ulovte si nějaké hudební kousky pod stromeček od 12 do 17 hodin v Papírně.

• Adventní čas v Křimicích

Od soboty 21. prosince až do Štědrého dne si v Křimicích užijete adventní události. V sobotu vše od 17 hodin zahájí Česká mše vánoční v podání sólistů Divadla J. K. Tyla v Plzni. K vidění také bude výstava betlémů. Těšit se můžete i na předvánoční mši svatou a zpívání koled. Podrobný program najdete zde.

• Vánoční charitativní Party běh pro Diakonii Západ

Společně s Rozběháme Česko si můžete v sobotu protáhnout tělo na vánočním charitativním Party běhu. Proběhnete se po 2,5 km dlouhé trati plné zábavy a úkolů. Běžet můžete sami nebo v čtyřčlenném týmu. Další informace a registrace na běh najdete zde.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 18. 12. 2019, Helena Mařanová