ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityNa jaké akce v Plzni vyrazit o prvním poprázdninovém víkendu?

Na jaké akce v Plzni vyrazit o prvním poprázdninovém víkendu?

Večerní pohled na letní Plzeň
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

První školní týden uteče jako voda a už brzy je tady další víkend. Na jaké akce se můžeme těšit v Plzni? Přečtěte si náš víkendový program, ze kterého si určitě vyberete.

• Hrdinové Plzně

V sobotu 7. září se vypravte do DEPO2015, potkáte se tam s Hrdiny Plzně. Záchranáři, hasiči i policisté předvedou dynamické i statické ukázky techniky, kterou používají při své práci. Těšit se můžete na ukázku zásahu všech složek integrovaného záchranného systému při úniku nebezpečné látky, dopravní nehodě nebo zákroku proti agresivní skupině osob. Na akci uvidíte také práci policejních psovodů a ukázku využití koní při zásazích. Vstup je zdarma, začíná se v 11 hodin. Celodenní akcí odstartuje také nová interaktivní výstava Já, hrdina. Po celý podzim si na ní budou moci malý návštěvnici „zachraňování životů“ vyzkoušet.

• Do Božkova na drink a koncerty

Na Božkovském ostrově se v sobotu koná první Stock Mix Fest, akce pro milovníky hudby a dobrého pití. Od 13 hodin se na jeho podiu vystřídají například kapely Rybičky 48, Chinaski nebo Mydy Rabycad, Marta Jandová či Pavel Callta. Se svoji show vystoupí Leoš Mareš, který bude festival zároveň moderovat. Ochutnáte senzační drinky (i v nealko provedení), budete moci obdivovat barmanské show a užijete si jeden z posledních pohodových festivalů letošního léta. Vstupenky jsou k dostání v online předprodeji.

• Komentované prohlídky vodárny

Pitná voda není samozřejmostí. Víte, co vše se s ní musí stát, aby mohla doputovat do vašeho kohoutku? To vše a mnohem více se dovíte na prohlídkách úpravny vody Vodárny Plzeň. Už tento pátek v 15 hodin na úpravně vody. Vstupenky si pořiďte předem online nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41.

• Poslední týdny výstavy Kubišta – Filla

Ve výstavní síni Masné krámy můžete ještě během září navštívit unikátní výstavu dvou českých umělců a představitelů kubismu Bohumila Kubišty a Emila Filly. Nápadité grafické pojetí výstavy, které ke každé etapě děl obou autorů přisuzuje konkrétní vztahy v uměleckých komunitách, vás přímo vtáhne do uměleckého dialogu těchto dvou rozdílných osobností. Výstava končí 29. září. Můžete si ji prohlédnout každý den kromě pondělí.

• Tip na čtvrtek: poslední letní kino v DEPO2015

Přivítejte víkend o něco dříve a zajděte ve čtvrtek na letní kino do DEPO2015. Jaký film bude na programu? No přece letošní hit Bohemian Rhapsody. Pokud jste ho tedy ještě neviděli (anebo vám to desetkrát nestačilo), hurá ve čtvrtek na půl osmou do depa. Nebo ještě lépe, o něco dříve na zahajovací DJ set, svěží drink a něco dobrého k jídlu.

• Doubravecký gurmán zve na skvělé jídlo

Na této gastronomicko-kulturní akci na Doubravce se můžete těšit na dobroty z vybraných restaurací z Plzně, které se poperou o cenu nejlepšího menu festivalu. Den na Habrmannovo náměstí vám zpříjemní hudební doprovod, chybět nebudou ani soutěže pro návštěvníky.

• Do ZOO na květinovou výstavu

V sobotu a neděli můžete do ZOO vyrazit nejen za zvířaty jako každý den, ale tentokrát i na výstavu jiřinek a dalších podzimních květin. Na statku Lüftnerka v areálu ZOO se bude oslavovat babí léto. Prohlédnete si tu výstavu jiřinek, chryzantém i hroznového vína. Zastavte se v sobotu nebo v neděli mezi 10. a 18. hodinou.

• Na farmářské trhy tentokrát do Milínova

Farmářské trhy se tento víkend vydají na výjezd mimo Plzeň. Nehledejte je tedy na náměstí Republiky, vyrazte na výlet s nimi. Budou se konat v sobotu od 10 do 16 hodin na farmě Moulisových v Milínově. Připojí se tam k oslavám Dožínek Plzeňského kraje. Kromě spousty stánků lokálních farmářů a prodejců se můžete těšit i na dožínkový průvod nebo koncert Anety Langerové. Z Plzně bude do Milínova jezdit kyvadlová doprava zdarma, první spoj pojede ze Sadů pětatřicátníků v 9 hodin.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 4. 9. 2019, Helena Mařanová