ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityNa jaké akce se v Plzni vydat o tomto víkendu?

Na jaké akce se v Plzni vydat o tomto víkendu?

Letní rána v Plzni mají své kouzlo
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

Léto nezadržitelně letí a i počasí už nám trochu pohrozilo nižšími teplotami a lijáky. Nenechte se tím však odradit, víkend v Plzni bude opět nabitý zajímavými akcemi. Kam vyrazit?

• Začíná Sportmanie

Tradiční sportovní akce pro veřejnost začíná už tento víkend. Amfiteátr a park za obchodním centrem Plaza bude od 17. do 25. srpna rájem všech sportovců. Těšit se můžete na lezeckou stěnu, vodní skluzavku, lanový park a mnoho sportovních disciplín k vyzkoušení. Každé ráno se budou konat lekce jógy a další cvičení, každý večer můžete vyrazit na běžecké tréninky pro začátečníky i pokročilé. Sledujte Facebook Sportmanie Plzeň 2019, ať vám nic neuteče.

• O víkendu vyvrcholí Živá ulice

Až do neděle 18. srpna budou žít plzeňské ulice hudbou, filmem i divadlem. Za skvělou atmosférou zajděte do Smetanových sadů, kde na podiu U Branky vystoupí například Frajara Putika (v pátek) nebo Moodshake (v sobotu). Na náměstí Republiky se můžete těšit na čtvrteční Prago Union nebo na kapelu Zrní, která uzavře páteční večer. V Inspiral Garden v Šafaříkových sadech se můžete každý večer dorazit na silent night, kde dostanete sluchátka a DJ vám do nich pustí vámi vybraný styl. Na své si přijdou i děti, na které čeká každá den v Proluce divadelní pohádka.

• Užijte si západ slunce na rozhledně Chlum

Pozorovat západ slunce z rozhledny na Chlumu se jen tak nepoštěstí. Ve večerních hodinách bývá většinou zavřeno. Pokud bude alespoň trochu hezky, nenechte si v sobotu večer ujít tuto jedinečnou příležitost. Rozhledna bude otevřená až do půl jedenácté. Na místě bude možné si také opéct buřty. Na vrchol Chlumu se dostanete pohodovou procházkou z konečné trolejbusu 16. Rozhledna má v létě otevřeno ve všední dny od 15 do 19 hodin, o víkendech od 10 do 18 hodin.

• Nakupte designové kousky na MINT marketu

V rámci Živé ulice nemusíte jen pařit na koncertech, ulice Bedřicha Smetany ožije ve čtvrtek a pátek MINT marketem. Pořídíte tu designové kousky od českých umělců – od náušnic přes hrníčky až po boty. V odpoledních hodinách k tomu můžete poslouchat hudbu z náměstí nebo Smetanových sadů, to se to bude nakupovat.

• Léto ještě nekončí – a ani to v Prazdroji

Letní program v Plzeňském Prazdroji pokračuje. Středa bude v pivovaru patřit soutěži Pilsner Urquell Master Bartender, která je určena těm nejlepším výčepním. Večer pak zahrají od 19 hodin písničkář Aleš Petržela a po něm kapela O5 a Radeček. V pátek pak přijde tradiční kino u zahradního pavilonu Formanka, tentokrát si zazpíváte u filmu Mamma Mia. Pormítat se začne ve 21:30. Vstupné na Léto v Prazdroji činí 50 korun na koncert a 100 korun na kino, v obou případech dostanete ke vstupnému welcome drink zdarma.

• Vydejte se na prohlídku Velké synagogy

I tuto neděli máte možnost nahlédnout do Velké synagogy během komentovaných prohlídek. Poslechněte si výklad o historii páté největší synagogy na světě, židovské kultuře a architektuře. Prohlídky se konají v neděli od 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00, cena je stejná jako běžné vstupné, tedy 80 korun. Velká synagoga se připravuje na rekonstrukci, tudíž se jedná o jednu z posledních příležitostí. Nenechte si jí ujít.

• Změřte své síly na Predator RUN na Boleváku

Predator race je závod pro všechny, kdo se jen tak nevzdávají. Na trati sobotního Predator RUN Bolevák vás čeká spoustu překážek a nejedna výzva. Tentokrát povede trasa závodu kolem Boleveckých rybníků a bude mít vše, co k létu patří – vodu, skluzavky a přírodu. Registrovat se ještě stále můžete na webu Predator race. Pokud se na závod necítíte, určitě se zastavte. Určitě se bude na co koukat.

• Odhalte plzeňské pověsti a tajemství na komentovaných procházkách

V sobotu 17. srpna nás čekají další termíny komentovaných procházek centrem Plzně. Oblíbeným tématem jsou plzeňské báje a pověsti. Tajemnými příběhy z plzeňské historie vás provede alchymista z dvora Rudolfa II. nebo víla Jíkalka. Vyrazte s dětmi na prohlídku a dovíte se možná i to, jestli katedrálu opravdu stavěli čerti. Volné vstupenky jsou ještě na prohlídku od 18 hodin.

• Buřty, pivo, zpěv na Terase

Terasa je útulné místo v centru města, kde se ve stínu městských hradeb konají koncerty, bazárky a další akce. Tentokrát si na Terasu přijďte opéct buřty a zazpívat u piva. To se vám v centru Plzně jen tak nepoštěstí, no ne? Oheň bude plápolat v sobotu 17. srpna od 18 hodin.  Ideální doplněk k programu Živé ulice, co myslíte?

• Protančete střevíce na plovárně v Hradišti

Oblíbená tančírna Smím prosit? se koná v pátek 16. srpna od 20 hodin pod širým nebem na plovárně v Hradišti. Na začátek vás čeká workshop vybraného tance a poté můžete až do půlnoci tančit dle libosti. Pokud bude dobré počasí, určitě stojí za to si vzít plavky a nad jezem se vykoupat.

• Nejen za exotickým ovocem na Africké trhy do DEPO2015

Mango, ananas, papája nebo dračí ovoce? Kulturní centrum DEPO2015 v sobotu provoní od 10 do 17 hodin Africké trhy a s nimi exotické ovoce, koření, kakao a dalších lahůdky, které v Plzni jen tak neseženete.

• Sobotní snídaně na farmářských trzích

Jako každý týden i v sobotu 17. srpna od 8 do 12 hodin otevřou na náměstí Republiky své stánky lokální farmáři a prodejci masa a uzenin, ovoce, zeleniny i čerstvého pečiva. Nakupte si bylinky na balkon nebo zahrádku, borůvky na koláč nebo vajíčka od „pravých“ slepic. Dejte si voňavou kávu a užijte si sobotní ráno ve městě.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 13. 8. 2019, Helena Mařanová