ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam v Plzni vyrazit o druhém srpnovém víkendu?

Kam v Plzni vyrazit o druhém srpnovém víkendu?

Pivovarská brána do světla světově proslulého ležáku

Prázdniny se nám přehouply do druhé půlky a o to víc je třeba si je užít. Pokud se začátkem srpna rozhodnete pro víkend v Plzni, čeká vás hned několik zajímavých akcí. Kromě toho doporučujeme návštěvu některé z komentovaných prohlídek Loosových interiérů nebo nové expozice muzea Patton Memorial Pilsen. Kdyby bylo horko, můžete se zchladit v historickém podzemí nebo pivovarských sklepích v areálu Plzeňského Prazdroje či si vybrat některý z našich tipů na koupání. Kam ještě o víkendu vyrazit?

• Začíná Živá ulice

Už v pátek se pomalu rozjede další festivalový ročník Živé ulice. Pro tento víkend vám budou k dispozici prozatím dvě scény – Inspiral garden v Šafaříkových sadech a nedaleké Proluce. Zatímco v Inspiral Garden to bude především o muzice, do Proluky se můžete vydat za promítáním silent kina – Jízda (pá), Žiletky (so) a kultovní Thelma a Luisa (ne). V sobotu a v neděli tu navíc od 16 hodin nebudou chybět divadelní pohádky pro děti. Pokud máte rádi slam poetry, pak nezapomeňte v neděli večer vyrazit do Inspiral Garden. Všechny akce jsou zdarma. Na místě samozřejmě nebude chybět občerstvení.

• Na grilování, kino i koncert do pivovaru

Letní program pokračuje také v Plzeňském Prazdroji. Už ve čtvrtek se můžete vydat na další koncert, tentokrát od 20:30 hodin vystoupí Ivan Hlas Trio.  Za vstup zaplatíte 50 korun, ale v ceně máte drink zdarma. V pátek se na Formance bude promítat francouzská komedie Co jsme komu zase udělali. No, a aby toho nebylo málo, na sobotu vás prazdrojští zvou na gurmánský grilovací podvečer. Ochutnáte vynikající degustační menu a dozvíte se, jak se správně čepuje pivo (rezervace online).

• Den židovských památek – prohlédněte si zdarma Velkou a Starou synagogou

V neděli můžete využít jedinečné příležitosti a u příležitosti Dne židovských památek si prohlédnout mezi 10. a 18. hodinou zdarma Velkou i Starou synagogu. Pro zájemce jsou navíc v každou celou hodinu připraveny také komentované prohlídky. Od 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 se můžete seznámit nejen s historií Staré synagogy, která je skryta ve vnitrobloku Smetanových sadů nedaleko Velkého divadla (mapa). V 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 začínají prohlídky Velké synagogy.

• Prohlídka sídla záchranné služby

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje zve v sobotu 10. srpna zájemce na prohlídky svého sídla na Borech. Uvidíte hlavní operační středisko i veškerou zdravotnickou techniku a vybavení, které každý den záchranáři používají při záchraně životů. Komentované prohlídky  je třeba si rezervovat předem na telefonním čísle 724 755 927. Na koho se již nedostane, nemusí zoufat. Sanitky a další vybavení bude možné si prohlédnout během celého dne před garážemi i bez rezervace.

• Farmářské trhy

Kdy jindy a kam jinam si dojít pro čerstvou zeleninu a ovoce než uprostřed léta na farmářské trhy. Už v sobotu dopoledne se můžete jako každý týden vydat na náměstí Republiky, kde vás v prostoru mezi radnicí a katedrálou čekají desítky prodejců a farmářů, které prodávají to nejlepší co je v kraji k dostání. Určitě neprohloupíte, pokud se na trh vydáte hladoví. Je to příjemné místo na sobotní snídani.

• Tip na výlet do regionu: Chodské slavnosti

Pokud byste naopak hledali cestu z Plzně, nemůžeme jinak než doporučit vydat se do Domažlic na Chodské slavnosti. Od lidí si sice neodpočinete, ale víkend plný chodského folkloru, legendární chodské koláče i pouť na Vavřineček za to stojí. Nebudou chybět ani pouťové atrakce, prohlídky domažlické věže, jarmarky a další zážitky. Z Plzně se do Domažlic můžete vydat snadno vlakem, v sobotu v 7:40 dokonce i parním. Akcí je tolik, že bude nejlepší, když si z programu vyberete sami.

Zveřejněno: 6. 8. 2019, Helena Mařanová