Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam se v Plzni vydat o třetím lednovém víkendu

Kam se v Plzni vydat o třetím lednovém víkendu

Zimní pohled na Plzeň

Na první pohled to možná trochu vypadá, že si organizátoři akcí myslí, že v lednu jsou všichni zalezlí za pecí a dostat je ven by byla zbytečná námaha. Přesto se v Plzni ani o nadcházejícím víkendu nudit nemusíte. Můžete se vydat do divadla, na prohlídku Loosových interiérů, na svatební veletrh a všechno to pěkně zajíst a zapít na zabijačce v Lokálu Pod Divadlem.

  • Na zabijačku v Lokále Pod Divadlem či na Bolevecku náves

Na tradiční zimní zabijačku po vedením šéfkuchaře Stanislava Pressla můžete zajít do Lokálu pod Velkým divadlem. Připraveny tu budou čerstvé zabijačkové pochoutky jako jitrnice, jelítka, ovar nebo guláš a samozřejmě pivo ve skvělé kondici. Vstup je zdarma a zabijačku doplní také tematická hudba. Pravé zabijačkové hody vás čekají také na Bolevecké návsi.

  • Do divadla

Plzeňské divadlo se stává stále oblíbenějším. O víkendu zbývají vstupenky už jenom na tři představení. V pátek vás na Nové scéně potěší Lehárova opereta Veselá vdova. V sobotu večer se nechte pozvat do Velkého divadla na detektivní příběh Past na myši, což je nejúspěšnějšídivadelní hra Agathy Christie. V neděli vás ve Velkém divadle čeká Sofoklovo antické drama Antigona. Více informací a rezervaci vstupenek najdete na webu Divadla J. K. Tyla.

  • Na Svatební korzování v DEPO2015

Pokud plánujete v dohledné době svatbu, neměli byste v neděli chybět v DEPO2015 na akci s názvem svatební korzování. Na programu, kterým vás provede Adéla Elbel, budou přehlídky svatebních šatů, ukázky květinové výzdoby i nejrůznější workshopy. Na své si přijdou i ti, kteří netouží po tradiční romantické svatbě s volánky a srdíčky, ale raději by něco netradičního.

  • Na prohlídku Loosových interiérů

V pátek i a v sobotu se jako každý týden můžete vydat na komentované prohlídky Loosových interiérů. Vybírat můžete ze dvou prohlídkových tras – Brummelův dům a Byty Voglových a Krausových. Pohodlně stihnete i obě. Bytové interiéry v Plzni navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Během prohlídek se seznámíte i s příběhy jejich původních majitelů. Vstupenky je možné zakoupit v turistickém informačním centru anebo online na www.adolfloosplzen.cz.

Zveřejněno: 15. 1. 2020, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně