Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam se v Plzni vydat o prvním letošním víkendu?

Kam se v Plzni vydat o prvním letošním víkendu?

Zimní pohled na katedrálu sv. Bartoloměje
Foto: Petr Ježek

Ani o prvním letošním víkendu nedoručujeme zůstat sedět doma u kamen. Právě naopak, doufáme, že spolu s vámi se nám podaří splnit naše letošní předsevzetí – motivovat k výletům a zážitkům i ty, co si doposud hledají nejrůznější výmluvy, proč to nejde. Ideální je začít hned. Kam tedy v Plzni vyrazit o nadcházejícím víkendu?

  • Ledové sochy v pivovarských sklepích

Venku už sice pomalu přituhuje, ale opravdové ledové království je zatím v nedohlednu. Ledaže byste se vydali do historických sklepů Plzeňského Prazdroje, kde na vás čeká výstava ledových soch. Procestovat celý svět můžete každý den až do konce ledna na komentovaných prohlídkách. Ve všední dny se prohlídky konají od 14, 16 a 17 hodin. V sobotu a v neděli od 10, 12, 14, 15 a 17 hodin. Vstupenky je možné předem zakoupit prostřednictvím návštěvnického webu Plzeňského Prazdroje.

  • Prohlédněte si plzeňské betlémy

Za plzeňskými betlémy se můžete vydat až do Tří králů. Unikátní betlém s postavičkami v nadživotní velikosti je k vidění v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici. Slavný plzeňský betlém, ve kterém nechybí škodováci, selky v plzeňských krojích ani další regionální postavičky, je k vidění v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí. Přehled otevírací doby jednotlivých kostelů najdete zde. Nezapomeňte, že katedrála sv. Bartoloměje je kvůli rekonstrukci uzavřená. Vypravit se ovšem můžete samozřejmě alespoň na věž.

  • Vydejte se na některou z výstav

Zavřeno v lednu nemají ani Západočeské muzeum a Západočeská galerie, které lákají hned na několik výstav. V Národopisném muzeu můžete obdivovat Křehkou krásnu motýlů. K vidění jsou bohaté sbírky i zajímavé detaily pod mikroskopem. Do hlavní budovy Západočeského muzea se můžete vydat za stálými expozicemi, do zbrojnice, ale také na dvě regionální výstavy. První z nich se věnuje plzeňskému hokeji, ta druhá zase listopadu 1989. V Masných krámech si můžete prohlédnout pestrou kolekci uměleckých děl po názvem Sobě ke cti, umění ke slávě. Sbírky a sběratelé 1600 – 1960.

  • Neodkládejte návštěvu Loosových interiérů

Každý pátek či sobotu máte možnost vydat se na některou z komentovaných prohlídek Loosových interiérů. Unikátní bytové interiéry od světoznámého architekta si můžete prohlédnout na dvou prohlídkových trasách: Brummelův dům a Byty Voglových a Krausových. Pokud budete mít čas a chuť, můžete samozřejmě absolvovat obě. Vstupenky je možné zakoupit v turistickém informačním centru vedle radnice anebo online prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz.

Zveřejněno: 2. 1. 2020, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně