ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityKam se v Plzni vydat o druhém víkendu v únoru?

Kam se v Plzni vydat o druhém víkendu v únoru?

Pohled na historické centrum Plzně z výšky.

Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

O víkendu pokračuje sezona zabijaček, tentokrát se za vepřovými pochoutkami můžete vydat do Plzeňského Prazdroje. Skvělé jídlo, lahodné pivo i spoustu zábavy z obou stran hranice slibuje i česko-bavorský festival Treffpunkt: Kontakt v DEPO2015. V našem pravidelném víkendovém přehledu akcí najdete i tipy na koncerty či program pro rodiny s dětmi.

• Treffpunkt: Zábava z obou stran hranice v DEPO2015

Dobré pivo, bavorské klobásky a preclíky a navíc spoustu muziky a zábavy z obou stran hranice nabídne v pátek a v sobotu festival Treffpunkt: Kontakt v DEPO2015. V pátek bude večer laděný spíš do tradičních tónů, a tudíž nebudou chybět ani kroje a tradiční bavorská dechovka. Sobota naopak nabídne hvězdy bavorské současné scény.  Ať už přijdete na pivo a jídlo či za zábavou, nudit se nebudete po oba dny. Vstup je zdarma. Program má určitě co nabídnou i dětem.

• Zabijačka v pivovaru

Jste-li zapřisáhlí masožravci, kteří ctí české tradice, jistě si v zimním období užíváte sezonu zabijaček. Nezapomeňte tedy určitě vyrazit na vepřové hody do Plzeňského Prazdroje. Na nádvoří pivovaru vedle dárkové prodejny si budete moci vychutnat zabijačkové speciality, dobré pivo a chybět nebude ani muzika. Společně s řezníkem se také můžete naučit připravovat jitrnice, tlačenku, ovar a další dobroty.

• Do Olympie na čokoládový festival

Program máme i pro milovníky čokolády. V  obchodním centru Olympia se koná Čokoládový festival. Nakoupíte tu nejen nejrůznější druhy čokolády a další dobroty. Můžete si zároveň prohlédnout výstavu o historii čokolády a získat pár nápadů a kuchařských triků na čokoládové recepty. Čekají vás ochutnávky, soutěže i kuchařská show.  Zamlsat si můžete v pátek odpoledne a v sobotu a neděli po celý den.

• Páteční prohlídky VODÁRNY PLZEŇ

Do dalšího ročníku festivalu Industry Open nám ještě pět měsíců zbývá, nicméně na prohlídku úpravny vody na Homolce a čističky odpadních vod v Jateční ulici se můžete vydat už tento pátek. Co vše je třeba udělat, aby se voda stala pitnou? A co se děje s vodou z vašeho domu, než se vrátí do řeky? Přijďte do zjistit do čistírny odpadních vod na Jateční 44, kde začíná prohlídka ve 12:30, nebo do úpravny vody na Homolce od 15 hodin. Vstupné na jednu prohlídku stojí 30 korun. Vstupenky jsou v prodeji online nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41.

• Na koncert

V pátek večer můžete hudební víkend zahájit s folk-punkovými Pipes and Pints v Buena Vista Clubu, kde jim jako předkapela zahraje Benjaming's Clan, a tak nebudou chybět ani dudy nebo housle. V Andělu ten večer vystoupí české dream -popové indie-folkové duo Teepe.  V Divadle pod lampou vás v pátek čeká metalový večer s Demashed,  Second Breath a Pearly Seconds a v sobotu eletro s kapelou Vanessa.

• Na výstavu s dětmi

O víkendu může také celá rodina vyzkoušet své fotbalové dovednosti na výstavě Góól v DEPO2015. Zábavnou hodinku slibuje i nedávno zahájená výstava Svět středověkých her v hlavní budově Západočeského muzea. Líbiti se vám určitě bude také v Muzeu loutek, Techmanii nebo Muzeu strašidel. Více tipů na to, co s dětmi podniknout o víkendu najdete na webu www.plzenprodeti.cz

Zveřejněno: 6. 2. 2020, Helena Mařanová