ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaké akce v Plzni nabídne první únorový víkend?

Jaké akce v Plzni nabídne první únorový víkend?

Mlýnksá strouha v historickém centru Plzně

Dny už se nám začínají pomalu prodlužovat, ale do jara je pořád daleko. Hledáte program na víkend? Připravili jsme pro vás pravidelný víkendový přehled toho, co se v Plzni děje. Vyberete si?

• Procestujte celý svět v Měšťanské besedě

Komentované projekce filmů a fotografií i tematické přednášky z cest z celého světa o víkendu nabídne v Měšťanské besedě cestovatelský festival Kolem světa. Podíváte se do Tichomoří, Ugandy, Ománu i do oblasti kolem Černobylu. Čekají na vás také gastrozážitky plné chutí z celého světa i ukázky tradičních indonéských tanců. Podrobný program najdete na facebooku.

• Kam s dětmi za vysvědčení?

Školáci budou mít tento víkend o něco delší, proto jsme tipům na to kam s dětmi o pololetních prázdninách na webu Plzeň pro děti věnovali celý článek. Tak alespoň ve stručnosti. Rozhodně doporučujeme novu výstavu GÓÓÓL v DEPO2015, kde můžete všichni společně otestovat svoje fotbalové dovednosti. Zajímavou nabídku připravilo také Muzeum dvoutaktů v Lobzích. V pátek se tam můžete vydat na mimořádnou prohlídku, kam mají jedničkáři vstup zdarma.

• Odhalte v Západočeském muzeu svět středověkých her

Od pátku 31. ledna je v Plzni k vidění další zajímavá výstava, u které se s dětmi zabavíte klidně na celé odpoledne. Západočeské mužem přivezlo Plzně z Jihlavy výstavu Svět středověkých her. Sami si vyzkoušíte, jak se lidé bavili ve středověku. Na výstavě je k vidění také celá řada zajímavých středověkých exponátů jako třeba dobové hračky, míče a další předměty určené k trávení volného času. Výstava je k vidění v hlavní budově západočeského muzea každý den kromě pondělí.

• Do divadla

Pokud byste se chtěli o víkendu vydat do divadla, pak vás operní soubor Divadla J. K. Tyla zve na představení Broučci. Jedná se o nové zpracování klasického příběhu Jana Karafiáta. Hudba i text jsou přizpůsobeny tomu, aby opera bavila velké i malé diváky. Vstupenky je možné zakoupit online na webu divadla. Přijďte se přesvědčit, že opery se bát nemusíte.

• Přijďte zafandit na mistroství republiky v badmintonu

Spousta lidí si myslí, že badminton je plácání pálkou u vody, ale opak je pravdu. Patří mezi energeticky nejnáročnější sporty. Přijďte se o víkendu přesvědčit do městské sportovní haly Lokomotiva na Slovanech, že je to pravda. Koná se tu mistroství republiky, na kterém se představí nejlepší čeští hráči.

• Na prohlídku Loosových interiérů

V pátek i v sobotu se můžete vydat na prohlídku bytových interiérů, které v Plzni za první republiky navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Prohlédnout si můžete Brummelův dům nebo byty Voglových a Krasových. Vstupenky je nutné zakoupit předem, a to buď v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online na webu www.adolfloosplzen.cz.

Zveřejněno: 28. 1. 2020, Helena Mařanová