ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaké akce se v Plzni chystají na nadcházející víkend?

Jaké akce se v Plzni chystají na nadcházející víkend?

Podzimní Plzeň

Tento víkend se v Plzni ponese v duchu vůní a chutí svatomartinských dobrot. Na jaké akce vyrazit? Nechte se inspirovat našimi tipy.

• Juniorfest a filmy pro děti v každém věku

Filmový festival Juniorfest každoročně přináší dětským a dospívajícím divákům filmy z Česka i celého světa. Letošní ročník začíná už tento pátek a bude trvat až do 14. listopadu nejen v Plzni, ale i v Přešticích, Domažlicích, Horšovském Týně a Dobřanech. V Plzni zajděte na filmy do DEPO2015 nebo do multikina Cinestar v OC Olympia v Černicích. Kompletní program i rezervace vstupenek najdete na webu Juniorfestu.

• Martinské trhy na náměstí Republiky

Náměstí Republiky už od 2. listopadu žije Martinskými trhy. S chladnějším počasím přichází chuť na svařák a další teplé zimní dobroty, přijďte si ho dát na náměstí za doprovodu živé hudby, která tu hraje každý den. O hladu taky určitě nebudete. Uvidíte tu také ukázky lidových řemesel u kovářů, řezbářů nebo košíkářů.

• Plzeň Design Week se blíží

Do začátku Plzeň Design Weeku 2019 už odpočítáváme poslední dny. Přehlídka designu začíná už příští pondělí 11. listopadu a vyvrcholí prodejní přehlídkou v autobusové hale DEPO2015 v pátek a sobotu 15. a 16. listopadu. Už tento týden můžete zajít na poslední warm-up party před vypuknutím design weeku, a to ve čtvrtek 7. listopadu do klubu MōōVEMENT na Americké třídě, kde se od 21 hodin bude promítat film Zemřít pro design.

• Podzimní Jablkohraní na Doubravce

Páteční odpoledne od 13 do 17 hodin se v obchodním domě Centrum Doubravka ponese v ryze podzimní atmosféře s jablečnými hody. Přijďte i s dětmi ochutnávat různé odrůdy jablek a moučníků z nich vyrobených, nebo si něco pěkného vytvořit v kreativní dílně.

• Já, Hrdina a tísňové volání

V rámci výstavy v DEPO2015 Já, Hrdina můžete v sobotu 9. listopadu od 15 do 17 hodin přijít na speciální akci věnovanou tísňovým linkám - Dokázali byste správně postupovat při tísňovém volání u dopravní nehody? Přijďte si rozšířit znalosti na přednášku s praktickou ukázkou vyproštění osoby z havarovaného vozu. Na nádvoří depa uvidíte také hasicí vůz.

• Kam na svatomartinské hody v Plzni?

Blížící se svátek sv. Martina přináší také spoustu tradičních pochoutek. Den svatého Martina býval dnem veselic, lovů a zabijaček. Tradice martinské husy souvisela s ukončením zemědělského roku a ochutnávkou prvního vína. Konaly se průvody, pálily se martinské ohně a zpívaly písně. Do dneška nám zůstalo zejména bohaté hodování. Spoustu tipů, kam v Plzni vyrazit na svatomartinské menu, najdete v našem článku.

• Francouzský trh a chvilka s pohádkou v Moving Station

Ve spojení s festivalem francouzské kultury Bonjour Plzeň přináší kulturní centrum Moving Station ochutnávku francouzské kuchyně. V neděli se tedy připravte na francouzské speciality a dorazte od 10 do 17 hodin na Jižní Předměstí, máte se na co těšit.

• Koncertní tipy na tento víkend

Podzim je v plném proudu a to znamená, že i klubová turné hudebníků všeho druhu jedou na plné obrátky. Do Plzně, do Divadla pod lampou, přijede v pátek skupina Cocotte Minute se speciálním hostem, hudebníkem a standuperem Vojtaanem. Koncert startuje ve 20 hodin. Sobotní večer můžete strávit v Buena Vista Clubu v Kollárově ulici na koncertě oblíbeného dua české hiphopové scényPaulie Garand & Kenny Rough. Vstupenky na jejich koncert seženete v online předprodeji.

• Den deskových her v Papírně

Tentokrát netradičně v sobotu 9. listopadu přivítá Papírna na Slovanech všechny příznivce deskových i karetních her. Her bude na výběr opravdu dostatek, tak neváhejte a přijďte se do Papírny od 14 do 18 hodin schovat před podzimním pochmurným počasím a parádně si zahrát.

• Schovejte se před podzimem v Kině Beseda

Máte-li chuť se o víkendu schovat do pohody kinosálu, mrkněte na program Kina Beseda. V sobotu si můžete vybrat z dvou filmů. Od 14:30 se bude promítat Ovečka Shaun ve filmu: Farmagedon, od 16:30 pak nový trhák od Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Vstupenky si můžete koupit předem na webu Měšťanské Besedy.

(Text: Alena Fialová)

Zveřejněno: 5. 11. 2019, Silvie Burešová