ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaké akce přinese poslední lednový víkend v Plzni?

Jaké akce přinese poslední lednový víkend v Plzni?

Plzeňká věž a duha

Pořádná zima pořád nikde, ale nám v Plzni to nevadí. Co o víkendu podniknout? Vyberte si z našeho víkendového programu. Zveme vás především na nově otevřenou interaktivní výstavu Góóól, kterou si v DEPO2015 užijí hlavně děti.

GÓÓÓL: Nová zážitková výstava v DEPO2015

Poznejte v DEPO2015 největší příběhy české kopané na nové výstavě, která představuje české fotbalové hrdiny. Projděte cestu od plácku za městem až po velký fotbalový stadion. Vyzkoušejte si také některé disciplíny, ve kterých musí fotbalisti vynikat. Na výstavě nechybí ani část věnovaná FC Viktoria Plzeň včetně cenných exponátů. Výstavu můžete navštívit každý všední den od 13 do 18 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé je 90 korun, dětské 60 korun.

Na výlet do Křimic na zelí

V křimické restauraci Saracena to bude v sobotu večer krásně vonět křimickým zelím. Proběhne tu totiž soutěž o nejlépe naložené kysané zelí Křimický Zelmistr. Od 16:30 do 17:00 budou přijímány soutěžní vzorky, od 17 hodin pak budete moci ochutnávat, a to nejen zelí, ale i guláš, zelňačku nebo zelné placky. K ochutnávání stačí zakoupit si Zelpas za 100 korun.

Ochutnejte kus světa v OC Olympia

V sobotu a neděli se vydejte do nákupního centra Olympia Plzeň. Nikoli však za nákupy, ale za dobrým jídlem. Koná se tu totiž gastronomický festival Ochutnej kus světa. Akci spolupořádá studentské sdružení AIESEC a těšit se na vás bude na 50 stážistů z celého světa, kteří si připraví ochutnávky svých tradičních jídel. Uvidíte také ukázku tanců, tradičních hudebních nástrojů nebo si natrénujete cizí jazyky.

Zahrajte si deskové hry v Papírně

Papírna na Slovanech chystá na sobotu další den s deskovými hrami všeho druhu. Od 14 do 18 hodin si sem můžete přijít zahrát deskové i karetní hry. Určitě to objevíte i nějaké nové. Na místě bude dost lidí, kteří vám pomohou s neznámými pravidly.

IMPROzápas v Moving Station

V kulturním centru Moving Station v bývalé budově nádraží Plzeň Jižní Předměstí se v pátek koná tradiční souboj dvou improvizačních skupin divadelníků. Dva týmy se utkají v divadelní improvizaci podle zadání diváků. Jejich cílem jako vždy nebude vyřadit se navzájem, ale společně vytvářet kvalitní improvizaci, ze které budou mít jak herci tak diváci radost. Vstupenky zakoupíte v online předprodeji.

Hokejová výstava v Západočeském muzeu

O víkendu můžete zajít do hlavní budovy Západočeského muzea v Kopeckého sadech, kde je do 2. února k vidění výstava Škodovka do toho! věnovaná loňskému 90. výročí plzeňského hokejového klubu.

Zveřejněno: 22. 1. 2020, Helena Mařanová