ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJak si v Plzni užít první listopadový víkend

Jak si v Plzni užít první listopadový víkend

Podzim v Mlýnské strouze v Plzni

O prvním listopadovém víkendu toho v Plzni můžete zažít víc, než jenom pozorovat padající listí. Na jaké akce vyrazit, kam se vydat na sobotní snídani a jak zakončit víkend v neděli večer v plzeňském divadle, se dozvíte v našem pravidelném víkendovém programu.

• Zoostrašení v plzeňské zoo

Pokud vám alespoň trochu vyjde počasí, procházka plzeňskou zoo v podzimní atmosféře se vám určitě bude líbit. Od listopadu do března má sice zoo zkrácenou otevírací dobu, ale zase ušetříte na vstupném. V sobotu se navíc v rámci akce Zoostrašení místní zoologická zahrada zahalí do strašidelné halloweenské atmosféry.  Pro děti zde budou připraveny různé zábavné zastávky s hrami, lampionový průvod a tombola. Nezapomeňte si vzít strašidelný kostým, odměna vás nemine. Vstupné je 50 Kč.

• Mušketýři v Plzni

Plzeň vždycky byla hrdá na to, že ji nedobyli husiti. Nicméně co nedokázali husité, dokázal slavný vojevůdce Mansfeld v roce 1618. A právě tuhle část plzeňské historie připomene v sobotu již tradiční akce. V Proluce v Křižíkových sadech se odehraje rekonstrukce bitvy. Nebudou chybět šermířské souboje, mušketýři ani samotný generál. Dobývána bude také Dřevěná ulice vedoucí k náměstí Republiky. Vstup je zdarma.

• Techmania slaví jedenácté narozeniny

Své 11. narozeniny o víkendu oslaví plzeňské Science centrum Techmania stylově. Pro všechny zvídavé a hravé návštěvníky připravila víkend plný zábavy, workshopů, buskingů a zajímavostí ze světa vědy. Hlavním tématem narozeninové oslavy budou roboti. Jestli přivezou i dort, to už se nechte překvapit.

• Zajděte na svařák či medovinu na Martinský trh

Sezóna trhů jede dál a už v sobotu 2. listopadu začne na náměstí Republiky Martinský trh. Svatého Martina na bílém koni budeme vyhlížet celý týden až do pondělí 11. listopadu. Těšit se můžete na živou hudbu, stánky s teplým svařákem, sladkým trdelníkem nebo dobroty z grilu. Prostě ideální příležitost se sejít s přáteli, podívat se na ukázky lidových řemesel, poklábosit a pomalu se začít těšit na zimu.

• Moving Station provoní káva

Milovníci kávy si v pátek a v sobotu přijdou na své v kulturním centru Moving Station na Jižním Předměstí. Na dvoudenní akci s názvem Station Coffee Fest tu ochutnáte vybrané kávy z českých pražíren a kaváren. Můžete se také těšit na baristické soutěže Džezva Cip a Mistr kávy. Vstupenky pořídíte za 200 Kč v předprodeji.

• Podzimní dílny v Pivovarském muzeu

Pivovarské muzeum opět zve na oblíbené podzimní dílny. V prostorách historické valečky si budete moci v sobotu od 10 vyrobit drobné dekorace v podzimním stylu. Tentokrát si zájemci sestaví ptačí krmítko. Byla by škoda nechat ptáčky o hladu. Vstupenky si za 50 korun můžete koupit na místě i v předprodeji.

• Farmářské trhy

Klasická pozvánka na sobotní dopoledne nemůže opomenout plzeňské farmářské trhy. Sortiment už se změnil z letního na podzimní, jahody vystřídaly dýně. Ideální příležitost začít si i doma dělat zásoby na zimu. Z nabídky marmelád, šťávy, moštů i dalších dobrot si určitě vyberete. K tomu samozřejmě můžete nakoupit i čerstvé maso, uzeniny, sýry a křupavé pečivo. Pokud doma zásoby máte, doporučujeme na trh na náměstí Republiky vyrazit alespoň na snídani. Vládne tu příjemná atmosféra a o slané, ani sladké pochoutky tu není nouze.

• Co takhle vyrazit do divadla

Kdy jste naposledy byli v divadle? Co si takhle o víkendu zkusit vybrat z nabídky plzeňského divadla, v televizi vám určitě nic neuteče. A Stardance můžete zhlédnout i během dne na internetu. V pátek se můžete vydat do Nového divadla na balet na motivy románu Červený a Černý nebo operní klasiku - Verdiho Nabucco do Velkého divadla.  V sobotu se pak ve Velkém divadle odehraje další z repríz oblíbeného muzikálu Šumař na střeše.  A v neděli v podvečer můžete zakončit víkend v Novém divadle s Karlem Čapkem a novým nastudováním jeho nadčasové hry R.U. R.

• Nebo na výstavu?

Pestrý program, co se týče výstav, nabízí i místní muzea a galerie. Ve výstavní síni „13“ Západočeské galerie se o víkendu můžete naposledy vydat na výstavu mapující tvorbu grafického studia Najbrt. V Západočeském muzeu jsou k vidění hned dvě výstavy. Jedna se věnuje historii plzeňského hokeje, druhá pak událostem kolem sametové revoluce. S dětmi pak doporučujeme vyrazit do DEPO2015 do interaktivní expozice Já, hrdina, ve které se děti naučí zvládat krizové situace a seznámí se s prací záchranářů, policistů i hasičů. V Národopisném muzeu můžete obdivovat křehkou krásu motýlů.

Zveřejněno: 1. 11. 2019, Helena Mařanová