ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityInspiraci na další výlety či dovolenou najdete na veletrhu ITEP

Inspiraci na další výlety či dovolenou najdete na veletrhu ITEP

Grafika veltrhu cestovního ruchu ITEP v Plzni

Období letních dovolených spěje ke konci. Kdy jindy začít plánovat nějaký další výlet a mít se na co těšit přes pochmurnější podzimní a zimní měsíce? Turistické informace z různých koutů Česka i světa, mapy a brožury, inspirativní cestovatelské přednášky, zajímaví hosté a bohatý doprovodný program nabídne od čtvrtka 19. do soboty 21. září veletrh cestovního ruchu ITEP ve sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň na Slovanech.

• Nenechte si ujít

Kromě klasické nabídky vás čeká spousta novinek. Vůbec poprvé se na festivalu představí region Banátu. Hvězdárna v Rokycanech a v Plzni chystá výstavu k 50. výročí přistání na měsíci.  Muzeum řemesel a techniky v Kolovči představí kompletně vybavený kadeřnický salon ze třicátých let. V zahradě u malíře si budete moci namíchat vlastní bylinkový čaj. Se Zlatou stezkou si zasoutěžíte o ceny. Samozřejmě nebudou chybět ani ochutnávky regionálních potravin. Těšit se můžete i na zabijačkové hody i degustace piva i vína. Aktuální informace a novinky z Plzně získáte u stánku Visit Plzeň.

• Program pro děti

Na veletrhu se bude líbit i dětem.  Čeká tu na ně celá interaktivní hala plná překvapení, vědomostních soutěží, pohybových aktivit, tvořivých dílen a další zábavy. Nebudou chybět ani pohádky, ukázky práce hasičů a záchranářů, dětská jóga nebo fotokoutek. O zábavu budou mít na víc než pár hodin ITEPu postaráno všichni členové rodiny.

• Vydejte se na jízdu historickým autobusem

S ITEPem se můžete vydat i na výlet. Organizátoři pro vás připravili reprízu jízd historickým autobusem po industriálních památkách a historii těžby kaolinu severního Plzeňska.  Podobně jako na festivalu Industry Open se s průvodcem vydáte k Hromnickému jezírku i na vyhlídku nad kaolinový důl v Kaznějově. Vrcholem jízdy pak bude návštěva nově zpřístupněného kaolinového dolu v Nevřeni.  Na cestu se můžete vydat ve čtvrtek, pátek i sobotu vždy v 11 hodin od haly TJ Lokomotiva. Vstupenky jsou v prodeji online nebo v Turistickém informačním centru vedle radnice na náměstí Republiky.

Historický autobus

Zveřejněno: 5. 9. 2019, Helena Mařanová