To nejlepší z Plzně

Plzeň nabízí zajímavý program milovník piva, kutury i rodinám s dětmi.

Když se řekne Plzeň, většině z nás se vybaví pivo. A jak taky jinak, když Plzeň dala světu tento proslulý zlatavý ležák, po kterém se jmenují piva stejného typu po celém světě?  Město s více než 700 let dlouhou historií, která se odráží v nádherných stavbách v historickém centru, se za posledních pár let proměnilo k nepoznání. Pokud se dnes vydáte do Plzně, nečeká vás šedivé, unavené město, ale moderní zářící metropole, která má svým návštěvníkům co nabídnout. Ne náhodou získala pro rok 2015 titul Evropského hlavního města kultury.

5 důvodů, proč stojí za to navštívit Plzeň:

  1. Plzeňský pivovar a pivo přímo od zdroje: Jak už bylo řečeno v úvodu, Plzeňský Prazdroj proslavil město po celém světě. V Plzni ochutnáte to nejlepší pivo, podíváte se do pivovaru, abyste zjistili, jak se takový zázrak vaří, a snadno tak pochopíte, že Plzeň je pivo a pivo je Plzeň.
  2. Krásné historické centrum se spoustou kaváren a restaurací: Výhodou plzeňského historického centra je, že všechno důležité se nachází hezky na jednom místě. Monumentální gotická katedrála s nejvyšší kostelní věží v Česku, třetí největší synagoga v Evropě, několik muzeí a galerií a celá řada krásných historických budov. Příjemnou procházku historickým centrem můžete zakončit v některé z místních kaváren či restaurací, v létě přímo na zahrádce s překrásným výhledem do rozkvetlých sadů.
  3. Unikátní soubor bytových interiérů od světoznámého architekta: Pochlubit se více než desítkou realizací od zakladatele moderní architektury Adolfa Loose se může snad jenom Vídeň. V Plzni se navíc překrásné prvorepublikové byty s nadčasovým  designem a zajímavými příběhy podařilo zpřístupnit turistům. Pravidelně si na třech prohlídkových trasách můžete prohlédnout čtyři z nich. 
  4. Pestrá nabídka kulturních akcí: V roce 2015 byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury. Díky zisku prestižního titulu vzniklo několik nových kulturních stánků, mezi nimi Nové divadlo a kreativní zóna DEPO2015. Během roku, především pak v sezoně, se desítky akcí konají ve veřejném prostoru. Stačí si jen vybrat z bohatého programu tradičních akcí.
  5. Zázemí a atrakce pro rodiny s dětmi: Plzeň nabízí zábavu pro celou rodinu. Pestrou škálu turistických cílů pro děti rozhodně nestihnete prozkoumat za jediný den, a tak je jasné, že pokud nebudete moci zůstat, určitě se budete chtít vrátit. Celodenní program nabízí plzeňská zoo s přilehlým DinoParkem. Prima odpoledne za každého počasí můžete strávit v Techmania science center, Muzeu loutek nebo strašidel. Zajímavý zážitek si bezpochyby odnesete i z labyrintu středověkých chodeb Plzeňského historického podzemí.