Webkamery
ÚvodTuristaB2BFakta o destinaci

Fakta o destinaci

 

Plzeňské zajímavosti

  • Hlavní z dominant města, katedrála sv. Bartoloměje, má nejvyšší kostelní věž v České Republice. Návštěvníkům je běžně přístupná. Za dobré viditelnosti můžete z jejích ochozů vidět až na Šumavu.
  • V Plzni se nachází čtvrtá největší židovská synagoga na světě. Během druhé světové války sloužila jako skladiště. Po rekonstrukci v 90. letech se díky výborné akustice začala využívat pro pořádání koncertů.
  • Plzeň nabízí světový unikát. Novinkou v turistické nabídce města jsou komentované prohlídky několika bytových interiérů, které ve 30. letech navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Vedle originálního designu představují jedinečný pohled do způsobu bydlení židovské komunity před druhou světovou válkou. 
  • Nové divadlo, které přivítalo první návštěvníky v září 2014, je po třiceti letech první novou divadelní budovou postavenou v České republice.
  • Plzeňský fotbalový tým FC Viktoria Plzeň je v současnosti velice úspěšný. V posledních třech sezónách hrál dvakrát základní skupinu Ligy mistrů a dvakrát osmifinále Evropské ligy. Na jejím stadionu se představily tak úspěšné týmy jako Manchester City, Bayern Mnichov, Atlético Madrid či CSKA Moskva.

Dominantou města je katedrála sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v ČR.

Tradiční akce města Plzně